Sosyal Medya Reklamlarına Vergi Uygulaması Geliyor

Bugün ki yazımızda siz değerli okuyucularımız ile birlikte geçtiğimiz günlerde haberi ortaya atılan sosyal medya reklam vergisi ile alakalı olarak bilgiler paylaşacak ve fikir sahibi olmanıza da yardımcı olacağız. Birkaç senelik dilim içerisinde bildiğiniz gibi markaların online ortamı kullanarak marka değerini çok daha ileri seviyelere taşıması ile alakalı olarak da çok yeni gelişmeler meydana geliyor diyebiliriz. Artık Google ve Facebook reklamları çok kısa bir zaman dilimi içerisinde firmalar tarafından tercih edilen ve ilgi gören bir reklam uygulaması olduğundan dolayı ayrıca ön plana çıktı demek yanlış olmaz. Türkiye genelinde de kişisel ya da kurumsal hizmetler alarak reklamcılık alanından yararlanan kişi ve kurumlar fazlalaştı.

social-media

SOSYAL AĞ REKLAMI YAPAN HERKES VERGİ MÜKELLEFİ OLUYOR

Sosyal mecralarda ya da genel olarak online ortamda verilecek reklam bedellerine de artık vergi uygulaması yapılacağı haberleri artık kesinleşmek üzere. Kısa bir zaman dilimi içerisinde ayrı bir sektör haline gelen dijital reklamlar, firmalar için kısa bir zaman dilimi içerisinde marka değerini arttırmak ve rekabetten bir adım daha yukarıda olabilmek adına son derece mükemmel seçenekler sunuyor. Sosyal ağ reklamlarında dönen maddi hareketliliğin son derece ciddi boyutlara ulaşması ile birlikte devletin bu anlamda bir girişim yapması ve rekabet ortamının daha adaletli olabilmesini amaçlayan bir karar ile birlikte kısa süre içerisinde bireysel ya da kurumsal ayırmaksızın sosyal medya reklamı verenler vergi mükellefi olacaklar.

VERGİ ORANLARI YAKIN BİR ZAMAN DİLİMİ İÇERİSİNDE AÇIKLANACAK

Devletin bu anlamda açıklayacağı veriler ile birlikte vergi oranlarının da netleşeceğine yönelik olarak haberler gündemde. Bildiğimiz gibi sosyal medya reklamlarının günümüzde en az televizyon reklamları kadar etkili bir değere sahip olması ile birlikte devletin bu anlamda vergi verilmesine yönelik olarak çalışmalarının son aşamasına da gelindi diyebiliriz. Vergi oranlarının açıklanması ile birlikte Facebook reklam ödemesi ekranında yapılacak bir düzenleme ile birlikte ödemeniz üzerine KDV değeri eklenecek ve bunun sonucunda reklamlarınızı yine sorunsuz bir şekilde yayınlayabilme şansına sahip olabileceksiniz. Düzenleme yakın bir zaman dilimi içerisinde resmi olarak açıklanacak ve hayata geçirilecek.

158 kez okundu