Samsung Galaxy S3 Root Yapma Rehberi

Samsung Galaxy S3, bildiğimiz gibi şirketin patlama yaratan ürünlerinden birisi olarak dikkat çekiyor ve akıllı telefon sektörünün maksimum düzeyde hareketlenmesini sağlayan ürünlerden de birisi olarak dikkat çekti. Dokunmatik kalitesi ve kasasının muazzam boyutlarda olması ile birlikte Android işletim sistemini kullanıyor olması da şirket için en büyük avantajlardan birisi oldu ve ortaya inanılmaz seçenekler çıktı. En azından son birkaç dönemde artış gösteren yeni nesil cihaz üretiminden ziyade kendi döneminde diğer şirketlerin de daha kaliteli telefon üretmeleri konusunda piyasayı kızıştıran harika ötesi bir model. Nitekim hala en çok satanlar arasında da yer alıyor diyebilmekteyiz. Şimdi ise sizlere bir konuyu anlatacak ve uygulatacağız.

Samsung Galaxy S3 root yapma işlemleri ile alakalı olarak internet üzerinde muazzam derecede araştırmalar olduğunu biliyoruz. Bu araştırmaların önemli bir çoğunluğunda doğru işlemler uygulanmadığından dolayı her ne olursa olsun gelecek süreçler ile alakalı olarak cihaz adına büyük sıkıntılar meydana gelebilmektedir. Nitekim her sitenin uyguladığı yoldan ziyade bizler kullanıcılarımıza tamamı ile tarafsız ve en doğru bilgileri sunma amacı içerisinde olan bir web sitesiyiz. Her şirketin root işlemleri ile alakalı olarak benimsedikleri bir kural vardır. SAMSUNG GALAXY S3 İSİMLİ CİHAZI ROOT YAPTIĞINIZ AN İTİBARİ İLE GARANTİ KAPSAMINDAN TAMAMI İLE ÇIKACAKTIR. Bu da sizlere zaman içerisinde büyük bir sıkıntı yaratması anlamına gelebilir.

Samsung Galaxy S3

Samsung Galaxy S3

 1. Öncelikle cihazımızın şarj değerinin minimum %75 olmasına dikkat ediyoruz.
 2. Şimdi ise sırası ile Driver indireceğiz.
 3. SGS3 Driver indirmek için BURAYA TIKLAYIN.
 4. Odin 3.0.7 Yazılımını indirmek için BURAYA TIKLAYIN.
 5. Galaxy S3 Driverları için BURAYA TIKLAYIN.
 6. Öncelikle GELİŞTİRİCİ SEÇENEKLERİ kısmından USB Hata Ayıklama modunu aktif hale getiriyoruz.
 7. Daha sonrasında telefonumuzu kapıyoruz.
 8. Kapandıktan sonra SES KISME + HOME + GÜÇ tuşlarına aynı anda basarak cihazımızı açıyoruz.
 9. İlk gelen ekranda SES AÇMA tuşuna basarak ilerliyoruz.
 10. Galaxy S3 driver dosyalarını yüklüyoruz.
 11. Cihazımızı USB kablo yardımı ile bilgisayara bağlıyoruz.
 12. Odin yazılımını çalıştırıyoruz.
 13. Ekranda ID:COM kısmı olacak. Yazılım cihazı tanıdığında o kısım MAVİ renge dönecektir.
 14. ID:COM kısmı mavi olduktan sonra PDA butonuna tıklayıp SGS3 Root Dosyası’nı (CF-Auto-Root-m0xx-gti9300.tar.md5 dosyası) seçin.
 15. Sonrasında START tuşuna basıyoruz.

Bir yükleme işlemi gerçekleşecektir ve sonrasında cihaz kendi kendini yeniden başlatacak. Açıldığında SuperSU uygulaması telefonunuza yüklü bir şekilde geldi ise root işlemi sorunsuz bir şekilde yapılmış olacaktır.

756 kez okundu