Samsung Galaxy Note 2 Root Yapma Rehberi

Samsung Galaxy Note 2, şirketin geliştirdiği yeni segment telefonlardan birisi olarak dikkatleri çekiyor ve kısa bir zaman dilimi içerisinde patlama yapan cihazlardan. Büyük kasa yapısı nedeni ile herkesin beğenisini kazanan bu mükemmel ürün, günümüzde hala en çok satan telefonlardan birisi olarak da listelerde yer etmeyi başarıyor. Samsung şirketi bir anda Galaxy serisi ile patlama yaptıktan sonra telefonlarında insanların ilgisini çekebilecek daha yeni seçenekleri sunmanın amacı içerisinde girdi. Bu da dolayısı ile zaman içerisinde çok daha fazlası seçenekleri bizlere en etkili şekilde sundu. Nitekim bu telefonun kasa yapısının büyük olması, günümüzde insanların en çok tercih etme nedenlerinden birisi oluyor.

Samsung Galaxy Note 2 root yapma işlemi ile alakalı olarak bu yazımızda sizleri bilgilendirmek istiyoruz. Samsung şirketi, bu tip konularda gelenekçi bir şirket olduğundan dolayı işlemlerde önceki cihazlarda anlattığımız işlemlerin aynısını uygulayacağız. Samsung şirketinin geliştirmiş olduğu tüm cihazları root hale getirmek istediğimizde bunun için kullanmamız gereken yazılım Odin yazılımıdır. Bu cihaz için de aynı yazılımı kullanarak root işlemi ile alakalı ihtiyacınız olan tüm işlemleri sizlere anlatacağız. SAMSUNG GALAXY NOTE 2 CİHAZI ROOT HALE GETİRİLDİĞİNDE GARANTİ KAPSAMI DIŞINDA KALACAKTIR. Bu da aslında root işleminden önce mutla dikkate alınması gereken unsurlardan birisi olarak dikkat çekiyor ve her ne olursa olsun işlemleri sırası ile ve doğru olarak uygulayınız.

Samsung Galaxy Note 2

Samsung Galaxy Note 2

 1. Öncelikle cihazımızın şarj değerinin en az %75 olmasına dikkat ediyoruz.
 2. BURAYA TIKLAYARAK root için gerekli paketimizi bilgisayarınıza DOWNLOAD edin.
 3. Dosyaları bilgisayarınızda klasör oluşturarak o klasör içerisinde ZİP’ten çıkartın.
 4. Geliştirici Seçenekleri kısmından USB Hata Ayıklama Kipi mutlaka açık olmalıdır. Açık değil ise açınız.
 5. Şimdi telefonumuzu kapatıyoruz.
 6. SES KISMA + HOME + GÜÇ tuşlarına aynı anda basarak açıyoruz ve Warning isimli ekran gelene kadar bekliyoruz.
 7. Bu ekran geldikten sonra SES AÇMA butonuna bir kere basıyoruz.
 8. Telefonumuzu USB kablo yardımı ile bilgisayarımıza bağlıyoruz.
 9. Odin 3 yazılımı bilgisayarda çalıştırıyoruz.
 10. Bu ekranda sol üstte ID:COM bölümünde 0:[COM:XX] göreceksiniz. XX bilgisayarınızın COM bağlantı numarasına bağlı değişen bir rakamdır.
 11. Daha sonra PDA butona basıp aynı kılasör içindeki CF-Auto-Root-t03g-t03gxx-gtn7100.tar.md5 dosyasını seçin. Seçeneklerden Re-Partition işaretli olmadığına emin olun. Ayarlar yukarıdaki gibi olmalıdır.
 12. Şimdi ise START butonuna basarak işlemi başlatıyoruz.
 13. Telefonunuz kapanıp açıldıktan sonra SuperSU uygulaması telefonunuza kuruldu ise işlem sorunsuz bir şekilde gerçekleşti demektir.

Bu işlemlerden kaynaklanacak sorunlarda CEPİNFO ekibi kesinlikle sorumluluk kabul etmez. İşlemlerin tamamı denenmiş ve anlatılmıştır.

832 kez okundu