Samsung Galaxy Grand Duos Root Yapma Rehberi

Samsung Galaxy Grand Duos, şirketin akıllı telefon sektöründe hızlı bir şekilde yükselmesini sağlayan mükemmel ötesi telefonlardan birisi olarak dikkat çekiyor. Telefonun gerek kasa tasarımı ve gerekse kullanışlı olması nedeni ile insanların en çok beğendiği telefon modellerinden birisi olarak dikkat çekti. Her geçen gün hızlı bir şekilde büyüyen ve gelişen akıllı telefon sektörünün büyük kasalı ilk telefonlarından birisi olduğu gibi Android işletim sistemi sayesinde de çok rahat bir kullanım sunuyor. Telefonun satışları hala aktif bir şekilde devam ediyor ve ekonomik fiyatı sayesinde düşük bütçeli kişiler dahi bu telefonu rahatlıkla alarak günümüz standartlarında dahi sorunsuz bir şekilde kullanabiliyor. Bu da aslında şirketin geleceğe yönelik çalıştığının büyük bir kanıtı.

Samsung Galaxy Grand Duos root yapma işlemi ile alakalı olarak detayları sizlere anlatmak istiyorum. Klasik Android işletim sistemlerinde ki root mantığı gibi Odin yazılımı aracılığı ile bu cihazı root hale getirebilme şansına sahip oluyoruz. Telefonumuzu daha gelişmiş bir hale getirmek ve uygulamaların bazı izin gereksinimlerini el ile verebilmek için bu işlem yapılıyor. Ancak üretici firmalar bu işlemlere çok da sıcak bakmıyorlar. Bu neden dolayısı ile sıkıntılar ortaya çıkıyor. SAMSUNG GALAXY DUOS TELEFONUNU ROOT YAPTIĞINIZ TAKDİRDE GARANTİ KAPSAMINDAN ÇIKACAKTIR. Bu uyarıyı dikkate alarak çalışmalarınızı devam ettirmeniz de büyük önem arz ediyor diyebilirim.

Samsung Galaxy Grand Duos

Samsung Galaxy Grand Duos

Öncelikle cihazımızın şarjının en az %75 olmasına dikkat ediyoruz.

  1. Bu programların tamamını tek bir klasör içerisinde toplayın ve ZİP olarak açın.
  2. USB Hata Ayıklama Modu’nu aktif hale getirin. Geliştirici seçenekleri açık değil ise Ayarlar > Diğer > Cihaz Hakkında yoluna gidin ve Hakkında kısmına 4 – 5 kere üst üste dokunun.
  3. Cihazımızı kapatıyoruz. Sonrasında SES KISMA + HOME + GÜÇ tuşlarına aynı anda basarak açıyoruz.
  4. Warning ekranı geldiği zaman SES AÇMA tuşuna basıyoruz.
  5. USB kablo yardımı ile aygıtı bilgisayara bağlıyoruz.
  6. Odin yazılımını bilgisayarımızda çalıştırıyoruz.
  7. Bu ekranda sol üstte ID:COM bölümünde 0:[COM:XX] göreceksiniz. XX bilgisayarınızın COM bağlantı numarasına bağlı değişen bir rakamdır.
  8. Önemli: Auto-Reboot ve Re-Partition seçenekleri seçili olmayacaktır. (Auto-Reboot seçili gelir, onun işaretini kaldırın)
  9. Daha sonra PDA butona basıp dosyaları koyduğunuz kılasör içindeki CWM-touch_i9082_chotu.tar.md5 dosyasını seçin.
  10. Son olarak “Start” butonuna basın ve CWM Recovery işleminin bitmesini bekleyin.

Bu işlemlerin ardından ise tekrardan telefonu yukarıdaki kombinasyon ile açıyoruz. CWTouch ekranı gelecektir. Install from SDCARD seçeneğini tıklayın ve işlemler tamamdır. Bu işlemlerden kaynaklanacak olan sorunlarda CEPİNFO ekibi kesinlikle sorumluluk kabul etmemektedir.

883 kez okundu