LG G2 Android 5.0 Lollipop Güncellemesi Nasıl Yapılır?

LG G2 Android 5.0 Lollipop güncellemesi ile alakalı olarak kullanıcıların çok önemli bir kısmı otomatik güncelleme bekliyor diyebiliriz. Güncelleme Merkezi kısmına belirli aralıklar ile giriyorsunuz ve sürekli olarak güncelleme gelip gelmediği kontrol ediyorsunuz. Beyhude çabalar içerisindesiniz. LG firması, bu güncellemeyi kendi bilgisayar yazılımı üzerinden yapmayı uygun buldu. Bildiğimiz gibi bundan önceki güncellemelerde telefon kendi içerisinden otomatik güncelleme yapıyordu ve LG şirketi bu anlamda büyük sıkıntılar yaşadı. Çünkü güncelleme esnasında veri kaybı yaşayan telefonlar oldu ve dolayısı ile şirketin teknik ekibinin başı ciddi anlamda ağrıdı. Şimdi ise bu işi şansa bırakmamak istiyorlar belli ki ve çok ciddi bir adım attılar.

LG G2 Android 5.0 Lollipop

LG G2 Android 5.0 Lollipop

LG G2 Android 5.0 Lollipop güncellemesi nasıl yapılır? Bu soruyu kendisine soran okuyucularımız için şahsım adına LG G2 kullandığımdan dolayı kesin bilgileri sizler için deneyerek sunma amacı içerisindeyim. Telefonun performansını o kadar iyi bir şekilde arttırıyor ki gerçekten kullandıktan sonra en iyi şekilde deneyimi yaşayacaksınız.

LG G2 Android 5.0 Lollipop Güncelleme Aşamaları

 1. LG G2 PC Suite Windows sürümünü indirmek için BURAYA TIKLAYIN.
 2. LG G2 PC Suite Mac sürümünü indirmek için BURAYA TIKLAYIN.
 3. Programı indirdikten sonra bilgisayarınıza kurun.
 4. Kurulumun ardından programı açın ve ilk gelen ekranda program sürümünü güncellemek isteyebilir, güncellemesini yapın.
 5. Sonrasında ana ekran gelecek ve sol üst köşede BAĞLAN sekmesi çıkacaktır.
 6. Telefonunuzu USB kablo yardımı ile bilgisayara bağlayın ve telefon ekranından LG Yazılımı sekmesini seçin.
 7. Sonrasında bilgisayar telefonu gördükten sonra programda sol üst köşedeki BAĞLAN sekmesine tıklayın.
 8. Program telefonunuzu görecek ve tüm ayar sekmelerini solda listeleyecektir.
 9. Ana ekranın alt kısmına doğru indiğinizde Yazılım Güncellemesi kısmını göreceksiniz. Butona tıklayın.
 10. Karşınıza “Yedekleme Sonrasında Kurulum” gibi bir seçenek gelir. Bu seçeneği işaretleyin ki öncelikle telefonunuzun tüm verileri yedeklensin ve sonrasında format atılsın.
 11. Yedekleme ve kurulum işlemi oldukça uzun sürecektir. Telefon ile bilgisayar arasındaki bağlantının kesinlikle kopmaması önemlidir.
 12. Kurulum bittikten sonra telefonunuzun ekranında kendi içerisindeki uygulamaları da güncellediğini göreceksiniz.
 13. Sonrasında telefonunuz yeni işletim sistemi ile birlikte açılacaktır.

Gerçek anlamda söylemem gerekirse performans olarak telefon doruk noktalara çıkıyor diyebilirim. Hala güncelleme yapmadıysanız çok farklı bir arayüze kavuşacaksınız. El odaklı fotoğraf çekimi özelliği de resmi olarak bu güncelleme ile birlikte gelecek. Kısacası telefon yepyeni bir hale bürünecek.

1344 kez okundu