Instagram Mavi Tik Nasıl Alınır?

Dünyanın en çok kullanılan sosyal medya sistemi dediğimiz zaman birkaç marka aklımıza gelir. Instagram, kuşkusuz ki bu markaların da başında gelmektedir. Bildiğimiz gibi kullanım anlamında sürekli farklı farklı deneyimleri bizlere sunan birçok farklı sistem var. Bu sistemler, zaman içerisinde dünya genelinde popüler hale gelmiştir ve öyle ki ülkemizde de tabiri caiz ise bağımlılık düzeyine ulaşmıştır. Misal olarak inceleyecek olursak;

 • Facebook: Her anlamda resim, video paylaşımı yapmamızı sağlayan ve insanlar ile etkileşim içerisinde olmamızı sağlayan sistemdir. Aynı zamanda reklamcılık mantığı ile ticarete yönelik girişimleri söz konusudur.
 • Twitter: Ünlüler ile de iç içe olmanızı sağlayan ve sürekli olarak gündem hakkında bilgi sahibi olmamıza yardımcı olan 160 karakter sınırını benimsemiş gelişmiş bir sistem.
 • Instagram: Sadece fotoğraf paylaşımları üzerine kurulmuş, masaüstü ya da dizüstü bilgisayarlarda kullanılamayan sadece mobil odaklı bir sosyal paylaşım ağı olarak dikkat çeker. Günümüzde ürün satışı amaçlı ticari olarak da kullanılabilmektedir.

Instagram sistemi genel olarak resim paylaşımları konusunda dünyanın en çok tercih edilen ve en çok üye sayısına sahip sosyal medya sistemlerinden birisi olarak da dikkatleri çektiğinden dolayı belli başlı özelliklerini iyi anlamak gerekir. Amacımız bu anlamda sizleri bilgilendirmek olacak.

Instagram Mavi Tik Nedir?

Instagram sistemi içerisinde hesapları kişilere özel olarak tescillemek anlamına gelen bir nevi semboldür. Dünya genelinde bu sembole sahip çok az sayıda insan vardır. Genel olarak ünlülere sunulan bir hizmettir. Genel itibari ile takipçi sayısı ve paylaşımları en çok yapan ünlüler olduğundan dolayı böyle bir kural söz konusudur.

Türkiye ünlüleri içerisinde mavi tik alan sadece iki kişi vardır. Dünya futbolundaki milli gururumuz Arda Turan ve Muhteşem Yüzyıl dizisindeki Hürrem Sultan karakteri ile tüm ülkemizin tanıdığı Meryem Uzerli, an itibari ile mavi tik almış olan iki ünlü isim.

Instagram Mavi Tik Nasıl Alınır?

Bunun özellikle belirlenmiş olan herhangi bir kuralı yoktur. Ancak önemli olan unsurlar sistemi aktif olarak kullanmanız, gizlilik bilgilerinizin ve kişisel bilgilerinizin tamamı ile doğru olması önemlidir. Takipçi rakamlarınızın da bu anlamda çok büyük önem arz ettiğini unutmayın. Mavi tik almak bir nevi tescil almak gibidir. Instagram kullanımınız ve profiliniz sizin adınızı her anlamda tescillenir ve sizin ismini kullanan tüm hesaplar üstünde şikayet unsuru gibi haklara sahip olabilirsiniz.

13442 kez okundu

Instagram Mavi Tik Nasıl Alınır? Hakkında Yorumlar

Yorum Yaz

 1. Selim dedi ki:

  Mavi Tık almak isteyenler ulaşın.. 

 2. Almina Shoes dedi ki:

  Örnek alminashoes@

 3. azad dedi ki:

  ARkadaslar mavı tik olmasi icin unlu birisi olmanız gerekmekte ve sadece ünlü olmak yetmiyor. instagrama we posta yoluyla bas vurmanız gerekmekte ama onaylanması cok zor ünlü kişileri bile cok zor onaylıyorlar..

  insta hesabım takip edebilirsiniz.. @oufuckk

 4. @ahsenn91 dedi ki:

  Mavi tik istiyom

 5. burcu dedi ki:

  ben instagramda arkadaşıma takibe tıkladım sonradanda yanında mavi tik işareti var ne ouyor çevrim içi mi demek

   

 6. burcu dedi ki:

  ben instagramda arkadaşıma takibe tıkladım sonradanda yanında mavi tik işareti var ne ouyor çevrim içi mi demek

   

 7. emilo dedi ki:

  bende istiyorum mavi tik yaaaaaaaaa niye olmuyor ki

   

 8. Ali dedi ki:

  Mavi tik istiyorum

 9. Emre dedi ki:

  Mavi tik almak istiyorum..

 10. Figen dedi ki:

  Merhbalar benim instagram hesapım kurmaya olmak istiyorum