Facebook Hesap Yedeği Nasıl Alınır?

Bugün ki yazımızda yine siz değerli okuyucularımızı bilgilendirmek için Facebook hesap yedeği ile alakalı olarak en yeni seçenekleri sizlere sunacak ve fikir sahibi olmanıza da yardımcı olacağız. Bundan yıllar öncesinde tabi ki yine hesaplar ile alakalı olarak yönetim özelliklerine dair birçok farklı seçenek bizlere sunuluyordu ancak zaman içerisinde yeni yeni seçenekler de ortaya çıktı. Yazılım sistemlerinin gelişmesi ile birlikte Facebook sistemi de çok ciddi anlamda ileri seviyeye taşındı ve bu sayede ortaya yine çok daha ilgi çekici seçenekler çıktı. Artık hesaplarınızın tüm özelliklerini arşiv haline getirip bilgisayarınızın bir köşesinde sorunsuz bir şekilde saklayabilme şansına da sahip olabileceğinizi unutmayın.

facebook3

Facebook hesap arşivi ile alakalı olarak sunulan seçeneklerin genel itibari ile mükemmel seçenekleri sizlere sunması da ayrıca ilgi çekici seçenekler ortaya çıkıyor. Hesabınızın ilerleyen süreçte çalınması ya da siz isteyerek dondurduktan sonra ya da sildikten sonra bir daha eski hali ile geri dönmesini istiyorsanız arşiv özelliği sizler için mükemmel olacaktır. Öyle ki bu yedek, Facebook hesabınıza dair tüm seçenekleri kendi içerisinde barındırıyor ve bununla birlikte çok daha geniş kitlelerce kullanılmaya başlanan hayat kurtarıcı özelliğe sahip bir fonksiyon olarak da ciddi anlamda ön plana çıkıyor diyebiliriz. Şimdi arşiv özelliklerini biraz daha yakından inceleyerek fikir edinelim.

Facebook Hesap Yedeği Nasıl Alınır?

  1. İlk olarak Facebook hesabınıza giriş yapın.
  2. Sağ kısımda yer alan aşağı doğru sekmeye tıklayın ve HESAP AYARLARI kısmına giriş yapın.
  3. Hesap ayarları sayfasının altına doğru indiğiniz zaman yazan KOPYASINI İNDİR sekmesine tıklayın ve yedekleme sayfasına gidin.
  4. BİLGİLERİNİ İNDİR sayfa başlıklı ekranda yer alan yeşil buton üstünde ARŞİVİ BAŞLAT butonuna tıklayın.
  5. Sonrasında karşınıza bir uyarı gelecek. Arşiniz hazır olduğunda indirmeniz için Facebook hesabınızda tanımlı olan mail adresine bilgi gidecek.
  6. Gelen mailde içeriği okuduğunuz zaman indirme linki yer alacaktır. İndirme linkine tıklayın.
  7. Sonrasında sizden Facebook ekranında şifrenizi yeniden girmenizi ister. Hesap şifrenizi yeniden girin ve indirmeyi başlatın.

 

62 kez okundu