Android Oyunlar Nasıl Yedeklenir?

[2google2]

 

 

 

 

 

Android Oyun Yedekleme Nasıl Yapılır?

 

 

Telefonunuzu sıfırlamanın ne kadar zor bir durum olduğu biliriz. Sıfırlama sonrası mutlaka bazı dosyaları yedeklemeyi unutmuş oluruz. Bunların başında telefonunuzdaki oyun puanları ve dereceleri en başta gelir. Çünkü genellikle resim ve diğer dosyalarımızı yedekler bu gibi detayları atlarız. Tabi oyununuz bulut yedekleme kullanmıyorsa formatlama sonrası bu sorunu yaşamanız çok doğal.

Bu gibi durumlarda telefonunuzdaki oyunların yedeğini alabilir ve sıfırlama işleminden sonra tekrar aktarabilirsiniz. Yedeklemek istediğiniz oyunun bulut yöntemiyle yedeklenme özelliği olan oyunlardan değilse aşağıdaki işlemleri yapmanız yeterli olacaktır.

Öncelikle telefonunuz ve bilgisayarınız arasında bir kablo bağlantısı oluşturarak aktarmalı yada aşağıda bahsi geçen dosyaları SD kartınıza taşımalısınız.

Android oyunların kayıt dosyalarınızı genellikle telefonun ana dizinindeki  “Android” klasöründe saklanır. “Android” klasörünün içerisinde “obb” ve “data” isminde iki klasör göreceksiniz. Bu klasörler telefonunuzdaki oyunlar ve uygulamaların kayıt klasörleridir.

“Data” ve “obb” isimli klasörlerin içerisinden yedeklemek istediğiniz oyunun ismindeki dosyayı SD kartınıza yada bilgisayarınıza aktarmalısınız. Bu klasörlerdeki dosya isimleri “com.” ile başlamaktadır. Örnek vermek gerekirse com.firmaadı.oyunismi gibi. Oyunlar kodlanış şekillerine göre farklı isimlerde ve klasörlerde olabilir. Her iki klasörü de inceleyerek kaybetmek  istediğiniz oyunları yedekleyebilirsiniz.

655 kez okundu

Android Oyunlar Nasıl Yedeklenir? Hakkında Yorumlar

Yorum Yaz

  1. burak dedi ki:

    her telefonu yedeklemek gerekiyor. Akıllı telefonlara ne zaman ne olacağı belli değil. Hele de virüs bulaştı mı çökme ihtimali çok yüksek.