WhatsApp WhatCrypt Nedir? Nasıl Kullanılır?

WHATSAPP WHATCRYPT NEDİR? NASIL KULLANILIR?

 

Whatsapp Whatcrypt nedir? Nasıl kullanılır sorunuza cevap olarak yazdığımız makalemizi umarız beğenerek okuyacaksınız.

 

Whatsapp, hayatımıza girdiğinden beri işlerimiz bayağı kolaylaştı. Mesajlaşma adına yapılan yeniliklerin önünde her zaman whatsapp uygulaması bulunmaktadır. Mesajlaşma adına teknolojinin bütün nimetlerinden Whatsapp sayesinde kullanabiliyoruz. Text mesaj olsun, sesli mesaj olsun ve görüntülü mesajlaşma olsun hepsini içinde barındıran öncü uygulamalardan birisidir.

Güvenlik açısından uçtan uca kriptolanmış ve 3. Şahısların mesajlarınıza ulaşmasının mümkün olmadığı ender uygulamalardan biridir. Kişinin hesabını ikili yada üçlü şifreleme yöntemi ile güvenlik altına alır. Son yaptığı güncellemeler ile de yanlışlıkla yazdığınız bir mesajı karşı taraf görmeden 7 dakika içinde  silme imkanı getirmiştir. Bu özelliği kullandıktan sonra karşı taraf sadece bu mesaj silinmiştir ibaresi görecektir. Neden sildiğinizi anlatmak ise sizin marifetinize kalmış bir şeydir. 😊

Hepimiz biliyoruz ki bir mesaj silinmiş ise silinmiştir. Geri getirilmesi zor bir şeydir. Aslında Whatsapp Whatcrypt nedir? Nasıl kullanılır? Sorusunun cevabına yaklaşmak üzereyiz. Silinen tüm mesajlar aslında bir database klasöründe saklanır. Siz onları sildiğinizi zannedersiniz. Eğer mesajlarınızı geri getirmek ve listelemek istiyorsanız. Whatsapp whatcryp tam size göre bir uygulamadır.

Bu iş için size gerekli olan tek şey internete bağlı olan bir masaüstü bilgisayardır. Bu işlem için adım adım ilerleyerek açıklamalar yapacağım.

WHATSAPP WHATCRYPT NASIL KULLANILIR ?

  1. Öncelikle bu işlem için bilgisayarımızın internet arama motoruna http://whatcrypt.com/ adresini yazıyoruz ve giriyoruz.
  2. Sitenin ana sayfası resimde gördüğünüz gibidir. Burada bir çok seçenekler verilmiştir. Burada size konuşmalarınızı arşivleme parçalama ve içe aktarma imkanları verilmiştir.whatapp whatcrypt nedir nasıl kullanılır
  3. Bize gerekli olan seçenek “Export WhatsApp Database” seçeneğidir. Resimde de kolayca anlaşılabilmesi için kırmızı bir kutucuk içine aldım. Bu seçeneğin üzerine fare yardımı ile tıklıyoruz.whatsapp whatcrypt nedir
  4. Bu seçeneği seçtikten sonra resimde görüldüğü bir menü ortaya çıkıyor. Burada önemli olan gerekli yerleri doldurmak ve işlemimizi tamamlamak.

       5. Resimdeki menü seçenekleri daha kolay anlaşılsın diye yeşil kutucuk ve kırmızı numaralar vererek sizlere kolaylık sağlamaya çalıştım.whatsapp whatcrypt nasıl kullanılır

1-) Buradaki “Account” yazan kutucuğumuza whatsApp’ınızın bağlı olduğu hesap mailinizi yazıyorsunuz.

2-) “Main DB” buradaki seçeneğimize indirdiğimiz WhatsApp Databaseklasörümüzü seçerek işlemi tamamlıyoruz.

3-) Dil seçeneği olan bu kutucukta “turkish” yazını bulup seçiyoruz.

4-) Hangi ülkede yaşıyorsak ve yazışmalarımız hangi ülke zaman diliminde gerçekleştiyse bu menüde onu seçmemiz gerekmektedir. Biz İstanbul zaman dilimini kullandığımız için seçeneğimizi bu yönde gerçekleştirdik.

5-) Bu menüde WhatsApp mesajlarımızın hangi aralıkta listelenmesini istiyorsanız onu seçeceksiniz.

6-) Son olarak “Process/Download Zip” butonuna basarak işlemi bitiyoruz. Bu sayede dosyalarımız sıkıştırılmış olarak bize gelecektir.

 

6.  Bilgilerimiz Html uzantılı olarak inmektedir. Bu uzantıyı internet exporer kolaylıkla açmaktadır.

 

 

 

WhatsApp Whatcrypt nedir ? nasıl kullanılır ? başlıklı konumuzu sizler için açıklamaya çalıştık. Eğer bu konu ile ilgili bir sorun yaşarsanız lütfen yorumlar kısmına yazıp bize ulaşabilirsiniz. Bu sayede sizlere yardımcı olmaya çalışacağız.

71 kez okundu