Whatsapp Plus Özellikleri

Whatsapp Plus Özellikleri, Nedir ve Ne işe Yarar?

Whatsapp plus nedir sorusuna en kısa cevabı, son yılların en tercih edilen instant message yani anlık mesalaşma sistemlerinden ilki olan bir Android uygulaması olan whatsapp ın son sürümüne verilen addır. Özellikleri hakkında da size detaylı bilgi vereceğiz.

whatsapp plus nedir

Son dönemlerin en popüler uygulamalarından olan ve iletişime yeni bir boyut kazandıran whatsapp gün geçtikçe sağladığı avantajların dezavantajlarını geçememesiyle birlikte kullanıcısını yeni arayışlara itti.Başladığı ilk günden beri tek bir çizgi üzerinde ilerleyen ve yaptığı güncellemeleri sadece teknik konularda yapan yeni bir özellik getirmeyen veya en çok şikayet edilen özelliklerini geliştirmeyen kullanıcıları farklı beklentiler içerisindeyken yaptığı son güncellemede getirdiği snapchat vari hikaye paylaşımı ile kullanıcılarını hayal kırıklığına uğratırken aynı zamanda  sosyal medyada dalga konusu da olan whatsapp’ın bu düşüşünden faydalanan bir nevi whatsapp çakması diyebileceğimiz uygulama ‘whatsapp plus’un özelliklerinden bahsedecegiz bu yazımızda.

Yazıya başlamadan önce Whatsapp Plus’un resmi bir uygulama olmadığını orijinal whatsapp ile ilgisi olmadığını belirtmek ve kullanımdan oluşabilecek zararları site olarak kabul etmemekle birlikte kafanıza takılan konularda yardımcı olabileceğimizi belirtmek isteriz.

 

Whatsapp Plus Özellikleri

Şu an da sadece Android telefonlarda kullanılabilen Whatsapp Plus’un  belki de en göze çarpan ve en kullanıcı dostu özellliği TEK TİK ÖZELLİĞİ diye adlandırabileceğimiz okundu/iletildi bilgisi.

Bilindiği üzere Whatsapp’ta gönderilen mesaj önce renksiz tek tik kişiye ulaştığında renksiz 2 tik ve kişi mesajı görüntülediğinde 2 mavi tik halini alıyor. Bu mesaj gönderdiğimiz zamanlarda bizim için problem yaratmasa da gelen mesaja cevap vermek istemediğimiz veya meşgul olduğumuz şöyle bir bakıp geçmek istediğimiz zamanlarda sıkıntı yaratıyor.Günümüzün en büyük tartışma sebeplerinden biri haline gelen atılan mesaja ‘Görüldü yapmak’ için Whatsapp’ın getirdiği çözüm ise son derece basit ve işlevsiz okundu bilgisini kapatma seçeneği sunan Whatsapp bu özellik ile kullanıcılarına hiçbir extra yardımda bulunmamakla birlikte daha büyük bir problem yarattı.

 

Whatsapp’ın bu açığını çok güzel bir şekilde kendisi için avantaja çeviren Whatsapp Plus’da ise mavi tik özelliği kişilerin tercihine bırakılmamış,Whatsapp Plus aynı sms’lerdeki gibi böyle bir özellik kullanmamış yani mesaj ulaşsada ulaşmadasa okunsada okunmasada mesajımızın alt kısmınde tek tik görüyoruz bu yüzden cevap almadan mesajın okunup okunmadığını anlayamıyoruz.

 

Mesajın okunup okunmadığını anlamanın bir yolu daha var ki Last seen yani Son görülme.Uygulamayı kullandığınız son saatin adınızın altında yazması manasına gelen bu özellik maalesef Whatapp’ın yanı sıra Whatsapp Plusda da kullanılmış.Whatsapp aynı okundu bilgisi gibi son görülmeyi kapatma imkanı veriyorken Whatsapp Plus’da son görülmeyi kapatma imkanı verirken Whatsapp Plus’da son görüllmenizi kapattığınız takdirde bunu yaptığınız tarih ve saat yazılıyor son görülme kısmında örneğin 3.06.2017 23.55’de son görülmenizi kapatırsanız son görülme kısmında sürekli olarak bu tarih ve saat yazıyor ve bu da son görülmeyi kapatmış olmaktan ziyada uygulamayı kullanmayı bırakmışsınız izlenimi veriyor karşı tarafa şu anda ise Whatsapp Plus kullanıcılarının beklentisi aynı Okundu bilgisi gibi Son görülme olayının da tamamen kaldırılması veya Whatsapp’da olduğu gibi kapatıldığı zaman son kapatıldığı zamanın yazmasını değii de boş kalmasını bekliyor.

 

Tüm bu özellikler ile kullanıcı rahatlığını sağlamayı amaçlar gibi gözüken Whatsapp Plus’un Whatsapp’da olmayan rahatlık düşmanı olan ‘Çevrim içi bildirimleri’ diyebileceğimiz özelliği ise kullanıcılar için son derece öenmli.Bu özellik sayesınde istediğimiz kişileri yakından takip edebiliyor Son görülmesini kapatmamış olduğu takdirde Çevrim içi olduğu zaman bildirim alabiliyoruz.

Takip etme/edilme olayının dünya meselesi haline geldiği sevdiğimiz,sevmediğimiz herkesi takip ettiğimiz profillerini incelediğimiz sosyal medya’da kimler tarafından takip edildiğimiz hepimizin ortak meraki.Bunu unutmayan Whatsapp Plus ise LOG özelliği ile kullanıcılarını yine memnun ediyor.Özelliğin amacı profilimize(resim,eğer açık ise son görülme,durum)kimlerin baktığını göstermekle kalmayıp rehberimizde kayıtlı olmadığı halde konuşma balonumuzu açanları da bildirim olarak göndermek ve bu merakımızı gidererek ajantajlarına bir yenisini daha eklemek.

Gizliliğin öneminin yüksek olduğu günümüz dünyasında herkesin özeli telefonları yani mesajları kişisel konuşmalar,iş konuşmaları hepsini mesajlardan hallettiğimizi göz önüne alırsak eğer mesajların korunması en önemli olay haline geliyor ve telefona koyduğumuz genel şifre yeterli gelmeyebiliyor.En  basitinden düşünmek gerekirse telefon şifremizi girip telefonu herhangi birine arama yapması için,fotoğraf çekmesi için verebiliyor ve bu anlarda mesajlarımızın gizliliğini ortadan kaldırmış oluyoruz Whatsapp Plus buna getirdiği uygulama şifresi ile kullanıcısının mesaj dokunulmazlığını korumayı amaçlıyor.Tek tek uygulama kitleyen CM Security gibi uygulamalar olmasına rağmen bunların telefonda extra yer kaplaması ve fazlasıyla şarj tüketmesi sebebiyle Whatsapp Plus kullanıcıları için son derece avantajlı bir durum Şifreleme özelliği.

Bütün telefonlar aşağı yukarı birbirinin aynısı iken kendimize ait olan herşeye yaptığımız gibi telefonlarımızıda özelleştirmeye çalışıyoruz gerek kullandığımız telefon kapları gerekse ekran resimlerimiz telefonları birbirinden ayıran şeyler.Kullanıcı ve sohbetleride özelleştirmemiz için son derece geniş bir Tema arşivi sunan Whatsapp Plus,konuşmaya özel ekran resimleri,kişiye özel sohbet renkleri,farkl renklerde temalar sunarken aynı zamanda daha önce benzeri görülmemiş bir özellik daha sunuyor Kişiye özel bildirim ışığı yani bildirim geldiğinde seçtiğiniz renkte yanan ışık sayesınde mesajın kimden geldiğini anlamak Whatsapp Plus ile son derece basit.

Whatsapp Plus 2017:

Whatsapp’da bir resim veya video gönderirken 12MB ’tan büyük dosyaları gönderemiyoruz ancak Whatsapp Plus’da ise 50MB’a kadar resim müzik video gönderebilmek mümkün,Yine resim kalitesi açısından Whatsapp bant genişliğinden tasarruf etme amaçlı resimleri tam boyutuyla göndermeyip küçültüyor ve kalitesini düşürüyor ancak Whatsapp Plus’da resimleri Tam boyutuyla göndermek tek bir tuş ile mümkün.

 

Yazıyı bitirmeden önce uygulamanın resmi bir uygulama olmadığını kullanılması ve fark edilmesi durumunda orijinal Whatsapp’tan 24 ve 48 saatlik uyarı sonucu devamı halinde sınırsız ban yiyebileceğinizi hatırlatmak isteriz.

Bu arada en sevilen whatsapp grup isimlerine de göz atmanızı tavsiye ederiz.

Whatsapp Plus özelliklerinden burada bahsetmediğimiz, sizin gözünüze çarpan varsa, lütfen yorum olarak bize iletiniz.

13264 kez okundu
Whatsapp Plus Özellikleri Hakkında Yorumlar

Yorum Yaz

  1. […] hileyi, Whatsapp plus uygulaması için kullanmanız mümkün […]

  2. […] devam ediyor. Bugün de sizlere ayrıca whatsapp plus uygulamasından bahsetmek istiyoruz. Whatsapp plus apk, whatsapp in orijinal uygulamasından farklı  ve bağımsız bir […]

  3. […] Whatalert uygulamasından da bahsettikten sonra konuyu kapatmadan önce sizlere whatsapp ile ilgili yeni bir haber vermek ve whatsapp plus diye bir uygulamadan da bahsetmek istiyoruz. Whatsapp plus uygulaması nedir ve özellikleri nelerdir gibi detayları da şuradan okuyabilirsiniz […]

  4. […] başladı. Bu arada whatsapp demişken, whatsapp in de değişik bir sürümü olan whatsapp plus adlı bir uygulamanın da piyasa olduğu bilgisini araya sıkıştırdıktan sonra, instagramda […]

  5. […] ve whatsapp plus diye bir şeyin varlığından henüz haberdar değilseniz, whatsapp plus nedir yazımızı […]