SAHTE TELEFON NUMARASI İLE DOĞRULAMA SMS’İ ALMA

SAHTE TELEFON NUMARASI İLE DOĞRULAMA KODUNU SMS İLE ALMA

 

fake telefon numarası ile doğrulama kodu alma

Sahte telefon numarası ile doğrulama sms’ i alma konumuzu sizler için ele aldık. Kimi zaman bir mail adresi kimi zaman sosyal medya hesabı almak kısacası gerçek telefon numaramızı kullanmak istemediğimiz durumlarda imdadımıza yetişen bu uygulama yaygınlaşmaya başladı.

NEDEN SAHTE TELEFON NUMARASINA İHTİYAÇ DUYAYIM

   Sahte telefon numarası alarak doğrulama SMS’ i anlatmadan önce bu uygulamalara neden ihtiyaç duyuyoruz kısaca anlatmak istiyorum. Hepimiz biliyoruz ki artık bir uygulama için hesap oluşturmak eskisi kadar zor değil. Eskiden akıllı telefonlar bu kadar hayatımızın içinde olmadığı dönemlerde basit bir mail adresi almak 3 sayfa bilgi girdiğimiz meşakkatli bir süreçti. Hatta çoğu zaman yazdığımız bilgileri unutur daha sonra hesap kurtarma işi ile uğraşırdık. Artık o dönemler bittiği için ve herkesin elinde kesin bir telefon olduğundan sosyal medya yada mail adresi veren şirketler sayfa sayfa bilgiler içeren kamuya personel alımı yaparmışçasına olan uygulamalardan vazgeçti. Bir tek telefon numarası ve nasıl olsa elinden indirmediğin telefonuna doğrulama kodu göndererek çözüme ulaştırdılar. Ama hepimizin aklına tek bir soru geliyor. Bizim şahsi telefon numaramızı internet gibi ucu bucağı gözükmeyen bir alemde paylaşmamız ne kadar doğru olur. Bizim kimlik numaralarımızla aldığımız telefon numaraları nerede toplanıyor yada gerekten ne kadar güvenlidir. Hepimiz bu soruların yanıtını bilmiyoruz. Ayrıca her site güvenli değil. Güvenilir olmayan bir siteye ben neden telefon numaramı vereyim diyebilirsiniz. Bir şehir efsanesi yada gerçekten böyle bir alışveriş var mıdır bilinmez. Bazı alakasız şirketlerin bu toplanan telefon numaralarını büyük meblağlar ödeyerek satın aldıkları ifade ediliyor. Ne kadar doğru yada ne kadar yanlış bilinmez. Yalnız şu bir gerçek hepimizin telefonuna saçma sapan reklam SMS’ leri geldiği gerçeğini değiştirmiyor. Hal böyle olunca eşeğimi sağlam kazığa bağlarım misali biz de fake telefon numaraları ile işimizi halletmeye bakıyoruz.

SAHTE TELEFON NUMARASINI HER YERDE KULLANABİLİR MİYİM?

    Sahte telefon numarası ile doğrulama SMS’ i alma konusunu siz okuyucularımıza daha doğru daha güvenilir olması açısından uyarıları da vermekte fayda var. Bir kere ortada bu işi yapan bir sürü site var. Bu sitelerin isimlerini de tek tek vereceğiz. Ayrıca aralarından bir tanesini de örnek olması açısından resimli anlatım yapacağız. Bu sahte telefon numarası ile iş yapan sitelerin işlevi ortalama 8-10 tane farklı farklı ülkelere ait telefon numaraları olmasında yatıyor. Bu numaralar sizin işinize lazım olacak olanlardır. İlk defa sosyal ağ içerikli sitelere üyelik yapmak isteyenler için üzücü bir durum var. Çünkü bu sahte numaralar herkese açık ve işi düşen herkes bu numaraları kullanabiliyor. Size özel  verilmiş numaralar değil. Yani ortadaki  8-10 numaradan bir tanesini ülkelerin seçimleri size bağlı olarak numarayı hangi mahiyetle kullanacaksanız oraya kopyalıyorsunuz. Sonra doğrulama veya onay kodu alacağınız (mail,sosyal ağ, çöpçatan sitesi vs. vs.) karşı tarafın, sizin verdiğiniz sahte telefon numarasına mesaj atması ile gerçekleşiyor. Bu SMS sahte telefon numarası sitesinde sizin numaranıza gelen mesajları takip ederek alabiliyorsunuz. Fakat bu numaralar daha önce sosyal ağ sitelerinde kullanılmış olabilir yada mail adresi almak için kullanılmış olabilir. Bu durumda ilk kez yada yeni bir mail adresi, sosyal ağ sitesi üyeliği açacaklara bu sahte numaralar “ zaten bu numara başka bir üye için kullanılmıştır “ diye uyarı veriyor. Keza mail adresi için de geçerli olarak aynı uyarıyı alabiliyorsunuz. Bu işin bir alternatifi var. Eğer kendinize özel yalnızca sizin kullanacağınız sahte telefon numarası istiyorsanız. Bunun da çözümü çok basittir. Ama önce sahte telefon numarası ile doğrulama sms’ i alma konusunu için resimli bir anlatım yapalım.

 

SAHTE TELEFON NUMARASI İLE DOĞRULAMA SMS’İ ALMA İŞLEMİ

 

  1. Resimde de gördüğünüz gibi ekranda gördüğünüz herhangi bir ülkeye ait sahte telefon numarasını seçiyor ve hangi uygulama için kullanacaksak oraya kopyalayıp yapıştırıyoruz. Ülke kodları, numaraların başında yazdığı için sizin bazı uygulamalarda hangi ülkede olduğunuzun seçimini menülerden manuel olarak size seçtirir. Böyle bir durumda sahte telefon numaraların başındaki ülke kodlarını silmeniz ve böyle yapıştırmanız gerekir.sahte telefon numarası ile doğrulama smsi alma

 

  1. Belli bir süre bekledikten sonra sahte telefon numaralarının altındaki “read message” yazılır alana tıklıyoruz. Bazı sitelerde direk numaranın üstüne tıklayarak da okuma imkanı tanımaktadır.sahte telefon numarası ile doğrulama kodu alma

 

 

  1. Bizimle birlikte başkaları da bu numaraları kullandığından kendi mesajımızı takip etmek önemlidir. Korkmanıza gerek yok mesajı kaçırmazsınız ama yaklaşık 5 dakika takipte kalmanızda fayda var. SMS’ siniz geldiğinde de okuduğunuz onay kodunu hangi uygulama için kullanıyorsanız oraya yazın.sahte telefon numarası ile doğrulama smsi alma 2017

 

    Sahte telefon numarası ile doğrulama SMS’ i alma işini en çok “Whatsapp” uygulaması için yada “Whatsapp”a rakip firma olan “Viper” kullanılıyor. “Facebook” Messenger içinde kullanabiliyor. Bunun yanı sıra çöpçatan sitesi olan “Tinder” için kullananların sayısı da azımsanmayacak kadar çoktur. Ama en çok kullananlar internette alışveriş siteleri ve ticari amaçla yapılan siteler için kullananlardır.

 

KENDİME AİT ÖZEL SAHTE TELEFON NUMARASINI EDİNEBİLİR MİYİM?

 

  Eğer kendinize ait bir sahte telefon numarası istiyorsanız ve sizden başkasının mesajlarınızı görmenizi istemiyorsanız alternatif bir aplikasyon olan “Voxox” öneririz. Zira bu uygulama size bir Amerikan numarası veriyor ve bundan sonrası  için onu sizden başkasına kullanmasına izin vermiyor. Ayrıca uzun süre de kullanabilirsiniz. Google Play Store’ dan “voxox” aramasını yapın ve uygulamayı indirin. Bu telefon numarası size özel olduğu için “Facebook” üyeliğine de kullanabilirsiniz. Yapmanız gereken uygulamayı indirip kayıt olmaktır. Yalnız unutmayın bu uygulama Android telefonlar için yapılmıştır. İOS işlemcili telefonların uygulama dükkanlarında bulamazsınız.

1142 kez okundu