Odeabank Kimin Sahibi Kim

İlk olarak Hülya Avşar’ın reklamlarında oynamasıyla kendisini tanıtan ve daha sonrasında “Hayır Odeabank reklamlarında oynamıyorum” ifadesini kullanarak bambaşka bir reklam politikası çizerek tüketicinin dikkatini çekmiş olan Odeabank’ı herkes merak etmeye başlamıştır. Ayrıca ülke genelinde bankacılık işlemlerine başlama yetkisine sahip olan Odeabank reklamlarının ardından “Odeabank Kimin Sahibi Kim sorusu da  ilk akla gelen sorular arasında yerini almıştır.

Odeabank Kimin Sahibi Kim

Odeabank, 2012 yılının Mart ayında kurulmuş olan bir anonim şirkettir. 2012 yılının Haziran ayında ise faaliyet iznini alabilmek için Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu’na başvuru yapmış ve 2 Ekim 2012 tarihinde çıkan karar ile faaliyet iznini almaya hak kazanmıştır.

Merkezi Lübnan’da bulunmakta olan ve ana hissedarı Bank Audi olan ayrıca 11 farklı ülkede bulunan bölgesel gruptur. Ticari, kurumsal, yatırım, özel ve bireysel bankacılık olmak üzere bankacılık işlemlerinin tüm birimlerinde hizmet vermektedir. 2011’in Aralık sonunda konsolide aktifleri 28.7 milyar dolar oranında gerçekleşmiştir. 5000'e yakın sayıdaki bordrolu çalışan sayısı ile Bank Audi Grup’unun hissedar tabanı 2 500'ü geçen hisse ve Global Depo Sertifika sahibini içine almaktadır.

Global Depo Sertifikaları yani GDR Beyrut Menkul Kıymetler Borsası’na ve Londra Menkul Kıymetler Borsası’na kote olmakta olan bankanın hisseleri ise Beyrut Menkul Kıymetler Borsası’na kote olmuştur. Lübnan’ın lider ve en büyük bankası niteliğini taşımakta olan Bank Audi, bu bölgede faaliyet göstermekte olan en büyük 20 banka arasında yer almaktadır.

Yönetim Kurulu üyeleri arasında ise; Raymond W. Audi, Samir Hanna, Dr. Freddie Baz, Youssef Nasr, Dr. Marwan M. Ghandour, Dr. Imad I. Itani, Hatem Ali Sadek, Abdullah İbrahim A. Al Hobayb, Hüseyin Özkaya ve Ayşe Korkmaz bulunmaktadır.

Odeabank’ın Genel Merkezi ise Maslak’ta yeni yapılmış olan plazalarından bir tanesinde: Olive Plaza’da, Maslak Mahallesi Ahi Evran Caddesi No.11 Şişli – İstanbul’da bulunmaktadır.

Şu anda hizmet veren Odea İstanbul Bank Şubeleri ise: Bebek, Caddebostan, Güneşli (Kurumsal), Kozyatağı (Kurumsal), Maslak (Kurumsal), Nişantaşı ve bunların dışında ise; Bursa, Ankara ve İzmir’de de şubeleri mevcuttur.

109 kez okundu