Nvidia Sürücüsüz Araç Geliştirecek

Bugün ki haberimizde ciddi anlamda şaşırtıcı gelişmelere altyapı hazırlayacak olan konulardan birisi olan Nvidia sürücüsüz araç konusu üzerinde duracak ve fikir sahibi olabilmeniz için elimizden gelenin en iyisini yapma yoluna gideceğiz. Türkiye genelinde özellikle birkaç senelik dilim içerisinde bilgisayar donanımlarının yegane tercih edilen markalarından birisi olarak dikkat çeken Nvidia, dünya genelindeki rüştünü de ispat ettikten sonra fark yaratmayı başardı diyebiliyoruz. Ekran kartı sistemlerinin dünya genelindeki lider markası Nvidia, şimdilerde ise çok farklı bir proje üzerinde çalışma yürütüyor. Yapılanma alanına bir yenisini daha ekleyerek sürücüsüz araç teknolojisi üzerine yeni bir sistem geliştirme yoluna gidiyor.

nvidia-surucusuz-arac

Nvidia Sürücüsüz Araç Geliştirme Süreci

Nvidia ekran kartı sistemlerinden sonra kısa bir zaman dilimi içerisinde neden olduğunu anlamadığımız bir şekilde elektrikli araç üretimi üzerinde çalışmaya başladı ki bu durum aslında çok da alışık olabileceğimiz bir konu değil. Yukarıdaki resimde bir TESLA modeli üzerine Nvidia logosu giydirmesini görüyorsunuz ki bu yüksek ihtimal ile yabancı teknoloji platformlarına temsili olarak düşen bir resim oldu. TESLA, özellikle elektrik sistemi ile çalışan araç geliştirme konusunda zaman içerisinde kendi devrimini yarattı ancak sürücüsüz araç teknolojisine ilk olarak Google şirketi girdi demek de yanlış olmaz sanırım. Google sürücüsüz araç sistemleri konusunda zaman içerisinde sektörünün en iyilerinden birisi oldu.

Nvidia markasının bu anlamda ne gibi bir amaç içerisinde olarak üretime soyunduğunu net olarak bilmek çok da mümkün değil ancak yakın bir zaman dilimi içerisinde bu konu üzerinde daha fazla durarak siz değerli okuyucularımız için üretim detaylarına da ineceğiz. Bilgisayar sistemlerine ait üretim yapan markaların zaman içerisinde bu tarz yenilikçi girişimler yapması gerçekten güzel bir şey. Yakında neler olup biteceğini göreceğiz.

362 kez okundu