Nvidia Quadro P6000 Ekran Kartı Özellikleri

Bugün ki haberimizde siz değerli okuyucularımız ile birlikte donanım sistemlerinde fark yaratan Nvidia Quadro P6000 ekran kartı ile alakalı oalrak bir inceleme yapacak ve özellikleri hakkında bilgi edineceğiz. Ülkemiz genelinde kısa bir zaman dilimi içerisinde fark yaratan markalar arasına giren ve ekran kartı anlamında dünyanın bir numaralı donanım markası olan Nvidia, zaman içerisinde geliştirdiği modelleri ile birlikte çok ciddi anlamda fark yaratıyor diyebiliriz. Türkiye geneline baktığımız zaman oyun bilgisayarları konusunda özellikle Nvidia markası rüştünü ispat etmiş durumdadır. Nitekim Quadro P6000 modeli, şuan dünya genelinde en çok tercih edilen üst düzey ekran kartı modellerinden birisi olarak dikkatleri çekiyor diyebiliriz.

Nvidia Quadro P6000 Teknik Özellikleri

Nvidia Titan X ekran kartı, bildiğimiz gibi kısa bir zaman dilimi içerisinde markanın en yüksek düzeyde ekran kartı olarak tanıtılmıştı ki sitemiz içerisinde de bu anlamda bir haberi sizlere sunmuştuk ancak Quadro P6000 modelinin de bu ekran kartı modelinden aşağı kalır yanı yok demek de mümkün. Bu ekran kartının altyapı seçenekleri anlamında sunduğu deneyim ve görüntü kalitesi aslında sizlere her anlamda mükemmel seçenekler sunduğu gibi oyun deneyimini de doruk noktalarda yaşamanıza imkan tanıyor demek yanlış olmaz sanırım. Nvidia Quadro P6000 teknik özellikleri üzerinde duracak olursak;

  1. GP102 Sistem Yapısı
  2. 3840 CUDA Çekirdeği
  3. 240 TMU
  4. 1417 MHz Baz Çekirdek Hızı
  5. 1530 MHz (Turbo Çekirdek Hızı)
  6. 24 GB GDDR5X VRAM
  7. 384 BİT Renk Kapasitesi
  8. 250 Watt Enerji Kapasitesi

gibi özellikleri ile birlikte segmentinin en yüksek özelliklere sahip ekran kartlarından birisi olarak kısa zaman içerisinde dikkatleri üzerine çekiyor diyebiliriz. Titan X modelini kat ve kat geride bıraktığı düşünülen bu ekran kartı fiyat seçenekleri ile de çok ciddi anlamda fark yaratıyor diyebiliriz. Yukarıda da görebileceğiniz üzere bu ekran kartı en yüksek kapasiteli bilgisayar oyunlarında dahi siz değerli oyuncularına maksimum deneyim yaşatıyor ve bu da ayrı bir keyif anlamına geliyor.

Nvidia Quadro P6000 fiyatı şuan Amerika Birleşik Devleti satış listelerinde 4800 Dolar dolaylarında geziniyor ki Nvidia Titan X ekran kartı 1200 Dolar dolaylarında. Aradaki bu uçurum farkın beraberinde nasıl performans farkı getirdiğini de az çok düşünün derim. Ülkemizde sanıyorum ki bu ekran kartının satış fiyatı 15.000 TL dolaylarına kadar yükseliş gösterebilir. Resmen bir bilgisayar parasından bahsediyoruz sevgili okuyucular. Dikkat kesilin.

349 kez okundu