iphone 4s 4 5g uyumlu mu

Maalesef iphone 4 ve 4s modelleri, yeni teknoloji 4.5g ile uyumlu değil. Türkiye'de onbinlerce hatta yüzbinlerce kullanıcısı olan iphone 4s sahipleri, yeni 5s teknolojisinden yararlanabilmek için, ya cihazlarını,iphone 5, 5s, 6 ve 6 s modellerinden biriyle değiştirerek, telefon yükseltme yoluna gitmek durumunda ya da eski 3g teknolojisini kullanmaya devam etmek durumunda kalacak.

iPhone 4 ve 4S Neden 4.5 G Uyumlu Değil?

Zaten apple gibi büyük şirketlerin önemli pazarlama tekniklerinden biri de, bu tip güncellemeleri sadece daha yeni model telefonlar ile uyumlu kılacak şekilde ayarlamalar yaparak, seneler içerisinde edindiği sadık müşteri kitlesini, cihaz yenilemesine teşvik etmektir.

iphone kullanıcıları teknolojiyi yakından takip eden kullanıcılar olarak yeni nesil internet bağlantısı 4.5g yi de test etmek istemektedirler. Ancak tereddütte oldukları konulardan bir tanesi sık kullanılan modellerden iphone 4s 4.5g uyumlu mu değil mi konusudur ve uyumlu olmadığını öğrenen bir çok kullanıcı, eski iphone telefonunu elden çıkarmaya ve yeni bir 5S ya da 6s bakmaya kalkışacaktır.

iphone 4s 4.5g uyumlu mu

Ancak bundan sonra gelebilecek herhangi bir internet teknolojisi ya da başka bir software güncellemesinden de bırakın iphone 4 serisini, 5 serisinin bile faydalanamayabileceğini göz önünde bulundurarak, şayet telefon değiştirecekseniz, bir 4s sahibi olarak, 5 i es geçerek, 6 ya da 6s modellerinden birini edinmenizi tavsiye ederiz.

iPhone 6s ler sadece 4.5 G uyumlu olmakla kalmayıp , ön ve arka kamera görüntü kalitesi, telefonun çözünürlüğü, görünümdeki şıklığı, pek çok eski modelleri ile ortak özelliğie rağmen, aynı özelliklerin çok daha gelişmiş şekilde sunulması gibi artılara sahiptir.

4S model marka iphone unuzu, sadece 4.5 G özelliği olmadığı için yok pahasına satıp, binlerce liraya yeni bir model almak çok akıl karı bir davranış olmamakla birlikte, diğer özelliklerinin sunduğu avantajlar çerçevesinde değerlendirilebilir bir girişimdir.

3 G ile 4.5 G arasında ne gibi bir fark var:

3g ile 4.5 g arasında, ortalama %65 ila %70 lik bir hız farkı var. Upload hızlarında büyük fark olmamakla birlikte, indirme yani download hızları arasında kayda değer bir fark vardır. Siz de internet hızını çok önemsiyorsanız, 4S den vazgeçip, 4.5g yi destekleyen bir iphone modeline geçme zamanınız gelmiş demektir.

476 kez okundu