İnstagrama Facebook İle Giriş Yapamıyorum

Son yılların en trend sosyal mecralarından instagrama facebook ile giriş yapamıyorum sorunundan bahsedeceğimiz bu yazımıza giriş yaparken, sizlere instagram ve facebook sitelerinin ortak noktalarından biraz bahsetmek istiyorum.

Instagrama direk giriş yapmak için burayı tıklayabilirsiniz

Bildiğimiz gibi arkadaşlar instagram ile facebookun sahipleri, facebook şirketinin bir süre önce instagramı satın almasıyla birlikte aynı kişiler halinde geldi o yüzden ortak platformlar olan bu iki platformdan birine giriş yapmak isteyenler, diledikleri bir tanesine ait olan giriş bilgileri ile diğerine de erişim sağlayabiliyor. Yani örneğin instagrama giriş yapmak için facebook login bilgilerinizi yani face email adresiniz ve şifrenizi kullanabiliyorsunuz direk. İnstagram giriş şifrenizi hatırlamanıza harici olarak gerek yok.

Hatta ortak platform olmaları sebebiyle, facebook reklamları ile sayfanızdaki herhangi bir gönderiyi öne çıkarmak isteyecek olursanız şayet, bu durumda da facebookta, reklamları instagram hikaye sayfasında da otomatik olarka paylaşma seçeneği direkt olarak seçili geliyor. Bu da ayrıyetten dikkat edilmesi gereken detaylardan.

Zaman zaman ortak bu iki sosyal medya mecrasının ortak giriş bilgileri paylaşımında sorun oluyor. Arkadaşlarımızdan bize sık sık gelen sorulardan bir tanesi de instagrama facebook ile giriş yapamıyorum? Ne yapabilirim ? Eğer siz de instagram şifrenizi hatırlamıyor, facebook login bilgileriniz ile giriş yapmaya çalışıyor lakin başarılı olamıyorsanız; Önce facebook hesabınıza giriş yapınız ve oradan gizlilik ayarları sekmesine giderek instagram facebook ortak şifre kullanımını aktive edecekseniz. Eğer bu seçenek aktif değilse ne android telefonlarınızda ne de İOSlardan, facebook şifreniz ile instagrama giriş yapamazsınız.

instagrama facebook ile giriş yapamıyorum

Bu söylediğimiz adımları takip etmiş olmanıza rağmen yine de instagrama giriş yapamıyorsanız facebook ayarlarınızdan sekronize işlemlerini doğru yapmamış olmalısınız.

Facebookta eşleştirme nasıl yapılır adlı yazımızı okuduktan sonra sorunun çözümüne bakabilir ya da acilen instagrama giriş yapmak istiyorsanız, face ile giriş yapmak yerine, şifre kurtarma seçenekleri olan klasik yöntemleri deneyebilirsiniz. Instagrama mobilden giriş yapmak daha kolaydır. Genelde şifreniz kayıtlı bir şekilde gelecek, facebook ve instagram hesaplarınız default olarak senkronize halde olacaktır.

20749 kez okundu