Instagram Ürün Satışı Tüyoları

Bugün ki makalemizde siz değerli okuyucularımıza en çok merak ettiğiniz konulardan birisi olan Instagram ürün satışı ile alakalı olarak birkaç önemli tüyo verecek ve fikir sahibi olabilmeniz için elimizden gelenin en iyisini yapmaya çalışacağız. Bildiğimiz gibi artık Instagram hesapları üzerinden satış yapan ve bu anlamda popülaritesini kanıtlamış çok geniş bir kitle var ve bu kitle beraberinde sürekli daha yeni ürünler sunuyor. Instagram'da artık doğrudan etkileşime yönelik bir sistem olduğundan dolayı satış üzerine doğrudan doğruya bir sistem geliştirildi. Artık mantıklı pazarlama yöntemlerini kullanarak bu sistem üzerinden kısa zaman içerisinde çok ciddi rakamlar ile para kazanmak mümkün hale geldi ki bu da önemli bir unsur.

Instagram Ürün Satışı Yaparken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Doğrudan doğruya bir araştırma ve fikir üretme konusu olduğundan dolayı sizlere madde madde biraz daha detaylara inerek bu konu hakkında fikirler sunmak ve bilgi sahibi olmanıza yardımcı olmak istiyoruz. Türkiye geneline baktığımız zaman özellikle Instagram bu anlamda yenilikçi seçenekler türetmeye başladı. Bazı ticari zekaya sahip kişiler de bunu en iyi şekilde değerlendirdiler. Kısa süre içerisinde Instagram zengini olabilmeniz için öncelikle aşağıdakileri dikkate almanız gerekiyor;

  • Unutulmayacak, kulağa hoş gelen bir isim ile hesabınızı oluşturun.
  • Hesabınıza ilk aşamada 15+ ürün resmini yayınlayın.
  • Ürün resimlerini yayınlarken göze hitap eden resimler çekin ve videolar ile destekleyin.
  • Zaman içerisinde fenomen Instagram hesaplarında hesabınızın reklamını yaptırın.
  • Takipçi sayınız arttıkça grafikler anlamında ek destekler alabilir, projenizi e-ticaret'e dökebilirsiniz.
  • Sürekli ürün paylaşımlarından ziyade sosyal olaylara asla geride kalmadan hareket edin ve duyarlı olun.
  • Arka arkaya paylaşımlar yerine gün içerisinde araya saat farkı koyarak ürün paylaşımı yapın.

Bunlara dikkat ettiğiniz takdirde herhangi bir sorun yaşamadan kısa zaman içerisinde popüler hale gelebilir ve ürünlerinizin satışlarını çok hızlı bir şekilde gerçekleştirme şansına da sahip olabilirsiniz.

386 kez okundu