Instagram Hesabı Nasıl Açılır?

Bu yazımızda sizlerle birlikte Instagram hesabı açma ile alakalı olarak bazı seçenekleri sizlere sunacak ve fikir sahibi olmanızı sağlayacağız

. Bildiğimiz gibi açıldığı günden bugüne önü alınamaz bir hız ile büyüyen sosyal medya sistemlerinden birisi olarak dikkat çeken Instagram, zaman içerisinde Facebook şirketinin de sahibi olarak tanıdığımız Mark Zuckerberg tarafından satın alınmıştır. O günden bugüne de çeşitli güncellemeler ile sistem çok daha iyi bir hale getirilmiştir. Bundan önceki süreçte her işlem sadece mobil üzerinden yapılıyordu ancak zaman içerisinde daha kolay bir şekilde kayıt olabilmeniz adına bilgisayar versiyonuna da kayıt işlemi için güncelleme yapıldı.

Bu anlamda sizleri detaylar hakkında bilgilendirmek istiyoruz. Ama önce instagram giriş ile başlayalım

instagram-video-view-counts-loses-likes-fstoppers

Instagram'a Nasıl Kayıt Olunur?

Bu sisteme kayıt olabilmeniz için hem telefondan hem bilgisayar üzerinden sorunsuz bir şekilde işlem gerçekleştirebilme şansına sahip oluyorsunuz. Üstelik Facebook hesabınız var ise sadece birkaç adım ile Instagram hesabınızı da oluşturma şansına sahip oluyorsunuz.

BİLGİSAYARDA INSTAGRAM HESABI AÇMA

  • Öncelikli olarak www.instagram.com isimli web adresine girin.
  • Gelen ekranda sizleri zaten kayıt ekranı karşılıyor.
  • Sağ kısımda form üstünde "FACEBOOK İLE GİRİŞ YAP" kısmına tıkladığınız zaman Facebook hesabınızı kullanarak hesap açabiliyorsunuz.
  • Normal şekilde kayıt olmak istiyorsanız aşağıdaki formda sizden istenen bilgileri dolduruyorsunuz.
  • Anında sizleri hesap ayarlarını detaylandırmanız için bir ekrana atıyor. Aynı zamanda mail adresinizi onaylamak için onay maili gönderiyor.

TELEFONDAN INSTAGRAM HESABI AÇMA

Android cihazınıza Instagram mobil uygulamasını indirmek için BURAYA TIKLAYIN.

Apple cihazınıza Instagram mobil uygulamasını indirmek için BURAYA TIKLAYIN.

  • Yukarıdaki bağlantıları kullanarak telefonunuza uygulamaları yükleyin ve açın.
  • Karşınıza giriş ekranı gelecek ve aynı zamanda "GİRİŞ YAP" ve "KAYIT OL" şeklinde iki buton gelecektir. KAYIT OL seçeneğini tıklayın.
  • Gelecek ekranda sizden bilgiler isteyecektir. Eksiksiz ve doğru bir şekilde doldurun.
  • Bu işlemlerin ardından size bir onay maili gönderecek, o ekranda da sizlere profil detaylarınızı şekillendirmeniz için ekranlar sunacaktır.

Kayıt olma işlemi bu kadar basit. Instagram kayıt olma ile alakalı olarak kafanızda herhangi bir soru işareti olması durumunda yorum alanlarımızı kullanarak bizlere sorunsuz bir şekilde ulaşabilirsiniz.

2298 kez okundu