İnstagram Hashtag Kullanımı 2017

HASHTAG NEDİR ?

Bu yazımızda hashtag nedir sorularınızı yanıtlayacağız. Ayrıca hashtag kullanımı ve hashtag kullanmanın önemi sizlere aktarılacak. Hashtag ile nasıl etkili paylaşımlar yapabileceğinizi göreceksiniz. Hashtag kullanarak paylaşımlarınızla yüzbinlerce kişiye ulaşabilmektesiniz. Birazdan bunun nasıl olduğunu hep birlikte anlamaya çalışacağız.

İnstagram hashtag kullanımında Twitter kadar zirve yapmıştır. Hashtag kullanımı paylaşımcıya büyük avantaj sağlar. İnstagram’ da Arama sonuçlarında Aynı hashtag ile yapılan paylaşımlar birlikte listelenir. Twitter hashtag konusunda öncü bir platform oldu. Facebook ortamında da hashtag kullanıma şahit olabiliyoruz. Aslında hashtag kullanımı anahtar kelimeler ile arama sonuçlarını özelleştirmeye yaramakta. Belirli bir anahtar kelime gurubun ait hashtag ile yapılan paylaşımlar aynı sayfala görüntülenebilmektedir. Hashtag ne demektir ve hashtag nasıl kullanılır açıkça anlatacağız ve göreceksiniz ki hashtaglar oldukça etkili paylaşımlar sağlayacak. Hashtaglar ile yapılan paylaşımların değerini fark edeceksiniz.

Hashtag Nasıl Yapılır ?

Bazı kullanıcılarımız Hashtag nasıl yapılır merak ediyorlar.  Hashtag yapmak kolaydır. Hashtag için uzun cümleler ve 2 den fazla kelime kullanmaktan çekininiz. Bu paylaşımınızın bulunabilirliğini azaltır. Hashtag yapmak için klavyenizin sağındaki AltGr işareti ve üstteki 4 rakamına aynı ayna basarsınız ve “#” işaretini elde edersiniz. Hashtag yapmak istediğiniz sözcüğün başına bu diyez ya da kare veyahut adına ne derseniz deyin “#” işaretini getiriniz. Dikkat etmeniz gereken şey “#” işareti ile kelime arasında boşluk bırakmamanızdır. Sonuçta hashtag işaretinizle beraber hashtag paylaşımı yapabilirsiniz. Dilerseniz hashtaglar, paylaşımınızın başında ya da ortasında geçebilir. Örneğin Facebook kelimesi hashtag yapılırsa  ”#Facebook” şeklinde olacaktır.

Hashtag paylaşımında İnstagram’ da dikkat edilmesi gereken şeyler nelerdir? dilerseniz kısaca bir anlatalım. Öncelikle paylaşımınız ile alakasız hashtaglar kullanmayınız. Paylaşımınızda popüler birçok hashtag kullanmanız sizin aleyhinize olabilir. İnstagram alt yapısı mesajınızı spam olarak işaretleyebilir. Bu yüzden paylaşımlarınız engellenebilir ve mimlenebilir. Bir paylaşımda en fazla 3 hashtag yeterlidir. Ardarda sıralanmış ve çok kişiye ulaşmayı amaçladığınız hashtag dizileri ile paylaşımlarınızı kirletmeyiniz. Paylaşımlarınızın,  değeri düşür ve ilgi çekiciliğini kaybeder.

Popüler Hashtag Kullanımı

Google arama motoru sayesinde popüler hashtag aramaları yaparak kullanıcıların en çok ilgi gösterdiği konuları bulabilir ve bu hashtaglar ile alakalı paylaşımlar yapabilirsiniz. Bu en çok konuşulan konularda ve en çok ilgi duyulan konularda yapılan paylaşımdır. Paylaşımınızda kullanacağınız hashtag ile yazdıklarınız alakasız olduğunda popülerliğinizi kaybedersiniz. Çoğu kullanıcı onları yanılttığınızı düşünerek sizi spam olarak işaretleyebilirler. İnstagram ise bunu derhal dikkate alır. Üstelik bu şekildeki paylaşımlarınızla takipçilerinizin çoğunu da kaybetme ihtimaliniz bulunduğunu unutmayınız.

İnstagram beğeni hashtag kelimeleri kullanırken dikkatli olmalısınız. İtici olmamaya ve tartışmamaya dikkat çekmeye bakınız. Paylaşımlarınız kıskançlık uyandıracak derecede değerli olmalıdır.  İnstagram popüler hashtag konuları değerlendirilmeye değerdir. Paylaşımlarında hashtaglara önem verenler İnstagramda popüler hashtaglar ile daha fazla kullanıcıya ulaşabilmektedirler. Hem bu şekilde takipçi sayılarını da arttırmış oluyorlar.  Hashtaglar olarak kullanacağınız kelimeler, konular paylaşımlarınız için çok önemlidir. Neredeyse günümüzde takipçi kazanmayı amaçlayan İnstagram kullanıcıları hashtag olmadan paylaşım yapmamaktadırlar. Bu hashtagların önemi hakkında bize gerçekten değerli bir bilgi vermektedir. Örneğin 2017 hashtag aramaları ya da 2017 popüler hashtag aramaları yaparak paylaşımlarınızı yeniden şekillendirme şansınız var. Bu kullanıcıların ilgi duyduğu konular hakkında size bilgi verecektir. Popülaritenizi arttırmak istiyorsanız bunu mutlaka göz önünde bulundurunuz.

642 kez okundu