Instagram Gönderi Gizleme Nasıl Yapılır?

Bu yazımızda siz değerli okuyucularımız ile birlikte Instagram gönderi gizleme ile alakalı olarak bilgiler sunacak ve fikir sahibi olmanıza yardımcı olacağız. Mark Zuckerberg tarafından sistemin satın alınması ile birlikte herkes tarafından merak ile beklenen yeniliklerin uygulanması ve geçtiğimiz günlerde logo, arayüz tasarımlarında meydana gelen değişimlerin yaşanması da ayrıca ilgi çekici unsurlardan birisi olarak da dikkatleri çekiyor diyebiliriz. Tabi ki Facebook sisteminde meydana getirilen gizlilik seçeneklerinin kısa bir zaman dilimi içerisinde Instagram'a gelmesi de imkansız. Birçok kişinin aradığı sorulardan birisidir ve bizlerde sizlere yanıt vermek istiyoruz.

instagram-logo-796x404

 

Instagram Gönderilerini Belli Kişilere Gizleme

Instagram gönderilerini belli kişilere gizlemek istiyorsanız bu aşamada aslında yapabileceğiniz çok fazla bişey yok. Facebook gönderi gizliliği ayarlarında belli kişileri gizleyip geri kalan kısma paylaşım yapabiliyorsunuz ancak Instagram uygulamasında şuan için bu konu ile alakalı olarak bir yenilik söz konusu değil. Yani gönderiyi şunlar görsün, bunlar görmesin gibi bir ayar söz konusu değil. Gönderinizi paylaştığınız zaman sizi takip eden herkes zaman akışında bunu görecektir. Yakında bu konu ile alakalı olarak da bir güncellemenin geleceğini az çok tahmin ediyoruz. Ancak şuan için böyle bir seçenek mevcut olmadığından gönderilerin gizliliği ile alakalı olarak detaya inemeyeceksiniz.

Instagram Direct ile Gönderi Paylaşma

Instagram Direct özelliği sayesinde zaman tünelinizde gönderi paylaşmasanızda istediğiniz kişilere özel mesaj olarak resimlerinizi paylaşabiliyorsunuz. Bu tabi ki bir paylaşım olmuyor. Mesaj ile resim göndermiş oluyorsunuz. Bunun için resminizi paylaşma işlemlerinde renk ayarı yaptıktan sonra doğrudan resmin altına gelecek olan mesajı yazdığınız ekranda yukarı bölümde TAKİPÇİLER ve DİRECT olarak iki sekme bulunur. DİRECT sekmesine tıkladığınız zaman resimlerinizin görünmesini istediğiniz kişilere özel mesaj olarak gönderim yapabilirsiniz. Bunun dışında sizin takipçiniz olan herkes, zaman tünelinde paylaştığınız tüm gönderileri görme şansına sahip olacaktır.

8559 kez okundu