Instagram Gönderi Gizleme Nasıl Yapılır?

Bu yazımızda siz değerli okuyucularımız ile birlikte Instagram gönderi gizleme ile alakalı olarak bilgiler sunacak ve fikir sahibi olmanıza yardımcı olacağız. Mark Zuckerberg tarafından sistemin satın alınması ve facebook ile ortaklaşa kullanılabilen bir mecra olması ile birlikte herkes tarafından merak ile beklenen yeniliklerin uygulanması ve geçtiğimiz günlerde logo, arayüz tasarımlarında meydana gelen değişimlerin yaşanması da ayrıca ilgi çekici unsurlardan birisi olarak da dikkatleri çekiyor diyebiliriz. Tabi ki Facebook sisteminde meydana getirilen gizlilik seçeneklerinin kısa bir zaman dilimi içerisinde Instagram'a gelmesi de imkansız. İnstagramda gönderi gizleme konusu bir çok kişinin aradığı sorulardan birisidir ve bizler de sizlere yanıt vermek istiyoruz.

instagram-logo-796x404

 

Instagram Gönderilerini Belli Kişilere Gizleme

Instagram gönderilerini belli kişilere gizlemek istiyorsanız bu aşamada aslında yapabileceğiniz çok fazla bişey yok. Facebook gönderi gizliliği ayarlarında belli kişileri gizleyip geri kalan kısma paylaşım yapabiliyorsunuz ancak Instagram uygulamasında şuan için bu konu ile alakalı olarak bir yenilik söz konusu değil. Yani gönderiyi şunlar görsün, bunlar görmesin gibi bir ayar söz konusu değil. Gönderinizi paylaştığınız zaman sizi takip eden herkes zaman akışında bunu görecektir. Yakında bu konu ile alakalı olarak da bir güncellemenin geleceğini az çok tahmin ediyoruz.

Ancak şuan için böyle bir seçenek mevcut olmadığından gönderilerin gizliliği ile alakalı olarak detaya inemeyeceksiniz. Bu arada konuyla alakasız gibi görünse de bilmeyenler için instagrama facebook ile giriş yazımızı da okumalarını tavsiye ediyoruz.

Instagram Direct ile Gönderi Paylaşma

Instagram Direct özelliği sayesinde zaman tünelinizde gönderi paylaşmasanızda istediğiniz kişilere özel mesaj olarak resimlerinizi paylaşabiliyorsunuz. Bu tabi ki bir paylaşım olmuyor. Mesaj ile resim göndermiş oluyorsunuz. Bunun için resminizi paylaşma işlemlerinde renk ayarı yaptıktan sonra doğrudan resmin altına gelecek olan mesajı yazdığınız ekranda yukarı bölümde TAKİPÇİLER ve DİRECT olarak iki sekme bulunur. DİRECT sekmesine tıkladığınız zaman resimlerinizin görünmesini istediğiniz kişilere özel mesaj olarak gönderim yapabilirsiniz. Bunun dışında sizin takipçiniz olan herkes, zaman tünelinde paylaştığınız tüm gönderileri görme şansına sahip olacaktır.

Gönderi gizleme tekniğimizin işe yarayıp yaramadığını test etmek için hemen instagram giriş işlemine başlayın.  Burayı da takip edebilirsiniz.

Instagram gönderilerini gizleme ile ilgili yazımızı beğendiyseniz sosyal medya hesaplarınızda paylaşmayı unutmayınız :)

90701 kez okundu
Instagram Gönderi Gizleme Nasıl Yapılır? Hakkında Yorumlar

Yorum Yaz

  1. Suat dedi ki:

    soruya bak cevabı gör sus da Alim sansınlar !!!

  2. Gamze dedi ki:

    çok irenç berbat bir cevap