Instagram Bildirim Ayarlarını Düzenleme

Bugün sizlerle birlikte Instagram bildirim ayarları ile alakalı olarak seçenekleri inceleyecek ve fikir sahibi olmanıza da yardımcı olacağız. Mobil uygulama olarak kullandığımız Instagram, hareketli bir uygulama olduğundan dolayı sürekli olarak bildirimler ile sıkıntı verici duruma kadar gelebiliyor diyebiliriz. Hal böyle olunca bu sıkıntılı durum kullanıcıların isyan etmesine neden oldu. Sosyal medya platformlarının hemen hemen tamamında olduğu gibi bu sistemde de tüm hesap ayarları kullanıcıların insiyatifine sunuldu. Mark Zuckerberg'in Instagram sistemini alması ile birlikte zaman içerisinde yaşanan gelişim hayret verici nitelikte. Sitemiz içerisinde bu alanda sizleri çok daha net bir şekilde bilgilendirmek istiyoruz.

instagram-app-ios-iphone-mobile-photos-100643645-large

Instagram Bildirim Ayarları Nasıl Yapılır?

  • Instagram mobil uygulamasını telefonunuzda açın ve sonrasında hesabınıza giriş yapın.
  • Hesabınıza giriş yaptıktan sonra alt kısımda yer alan dörtlü sekmede en sağdakine tıklayarak profilinize gelin.
  • Profil kısmının en üstünde mavi şeridin sağında alt alta üç adet nokta olacaktır. Tıklayın.
  • Ayarlar paneli açılacaktır. Aşağı doğru inince yine AYARLAR başlığı altında "ANINDA İLET BİLDİRİMLERİ" şeklinde kısım olacak. Tıklayın.
  • Bu kısımda bildirimler ile alakalı olarak her türlü seçenek sizlerin insiyatifine sunuluyor. Bildirim almak istemediğiniz tüm özellikleri kapatabilirsiniz.

Bunun dışında ek olarak yapmanız gereken herhangi bir işlem söz konusu değildir. Bildirimlerin ses seçenekleri ile alakalı olarak da zaten telefonunuzun ZİL SESİ AYARLARI kısmından ihtiyacınız olan tüm seçenekleri değerlendirebiliyorsunuz.

Instagram Bildirim Sesi Değiştirme

  • Bunun için telefonunuzun AYARLAR kısmından ZİL SESİ AYARLARI kısmına giriyorsunuz.
  • Bildirim Sesleri kısmından dilediğiniz bir sesi seçiyorsunuz.

Instagram için özel bir bildirim sesi belirlemeniz şuan için mümkün değildir. Telefonunuzda ışıklı uyarı seçenekleri söz konusu ise bu renk seçeneklerini özel olarak ayarlayabilirsiniz. Bunun dışında ne yazık ki çok fazla seçeneğe sahip değilsiniz. Yakın bir zaman dilimi içerisinde bu konu ile alakalı olarak güncelleme olur mu? Bu konuda ne söylersek yalan olur ancak yakın bir zaman dilimi içerisinde çok daha yeni seçenekleri sitemiz içerisinde sizlere sunmaya devam edeceğiz. Merak ettiklerinizi yorum kısımlarımızdan bizlere iletiniz.

34996 kez okundu