Galaxy J7 Prime Nougat Güncellemesi

Samsung'un Galaxy seri telefonlarının en sık kullanılanlarından olan J7 Prime modeli için, Android Nougat müjdesi verildi. Uzun zamandır kullanıcıları tarafından sabırsızlıkla beklenen Galaxy J7 Prime Nougat güncellemesinin 2017 yılının ekim ayı ortalarında kesin olarak J7 lere geleceği iddia ediliyor.

galaxy j7 prime nougat güncellemesiJ7 Prime update http://androidnougat.net/samsung-galaxy-j7-prime-android-nougat-update-info/ adresinde İngilizce olarak daha detaylı bir şekilde de bulunabilir.

Ağustos 2016'da piyasaya sürülerek, 5.5 inç ekranı ile göz dolduran Galaxy J7 Prime ve tüm diğer J7 model telefonlar, kısa süre içerisinde aynen Hindistan'da olduğu gibi Türkiye'de de kullanıcıların ceplerindeki yerini aldı. 

Fiyatına göre değişmekle birlikte 16 veya 32 GB internal kapasitesi ve aynı zamanda mikro SD card sayesinde arttırılabilen hafızası ile iyi bir kullanıcı deneyimi sunan Android işletim sistemi ile çalışan Galaxy Prime telefonlar, şu anda henüz Google'ın Marshmallow versiyonu yani Android 6.0 ile çalışıyor ancak J7 prime kullanıcıları uzun zamandır, yani Android 7.0'nin ilk ilan edildiği bundan 1 sene öncesinden itibaren, sabırsızlıkla Nougat güncellemesi gelmesini bekliyorlar.

Samsung, J7 Prime için Nougat güncellemesini beklenenden geç yayımlıyor ancak yine de artık neredeyse umutları tükenmek üzere olan kullanıcılar, bu habere çok sevindiler.

Nougat 7.0 versiyonunun ekim ayı itibariyle J7 Prime telefonlarına indirilip kurulabileceğini tahmin ediyoruz. Umuyoruz kullanıcılar aradıklarını fazlasıyla bulurlar.

Galaxy J7 Prime Nougat Güncellemesi Özellikleri:

Tüm Android 7.0 güncellemesi alan telefon ve tabletlerdeki ortak özelliklerden olan split screen mode yani bölünmüş ekran denilen özelliklik, Android 7.0 güncellemesinin, Galaxy J7 Prime kullanıcısı için de en göze çarpan özelliklerinden. Bilhassa internette gezinirken yani mobil telefonlarında herhangi bir tarayıcı açıkken aynı anda müzik dinleyerek keyif yapmak isteyen kullanıcılar, çoğu kez içerisinden sınırsız alternatif bulabilecekleri youtube.com dan müzik dinlemek isteyen kullanıcılar, youtube çalışırken, bir başka pencereyi aynı anda açamadıkları için bu keyiflerinden mahrum kalıyorlardır. Marshmallow versiyonunun en gelişmiş halinde dahi bölünmüş pencereler sunulmazken, Android Nougat 7 güncellemesinin J7 prime telefonlara gelişi ile birlikte, kullanıcılar, aynı zamanda telefon da bu özellikle uyumlu olduğu için, nadir bir takım tarayıcı ve uygulamar dışında, genel olarak pek çok uygulamayı aynı pencerede, yan yana ya da üst üste görüntüleyebilecek ve kullanabilecekler.

Bölünmüş ekran özelliği dışında, 3300 Mah batarya kapasitesine sahip Samsung Galaxy J7 Prime, Nougat güncellemesi aldıktan sonra, ortalama 6000 mah kapasiteli bir telefonmuşçasına pil dayanıklılık performansı gösterecek. Yani en azından öyle olması bekleniyor. Üstelik arkada çalışan uygulamaları Marhsmallow, Kitkat, Lollipop ve tüm diğer Android işletim sistemi versiyonlarından olduğu gibi, önde çalışıyormuşcasına kabul etmeyen ve doze mode dedikleri, uyuklama modunda sayan Nougat versiyonu sayesinde, background running dediğimiz uygulamaları kapatmayı unutsanız dahi, pil kapasitenizden kayda değer bir kayıp yaşamayacaksınız.

Bildirim ayarlarına da daha kısa sürede, daha az tıklayarak ulaşabileceğiniz Nougat güncellemesi sayesinde daha iyi bir Halaxy J7 Prime deneyimi yaşayacağınızı umuyoruz.

Ekim 2017 tarihinde Galaxy J7 Prime'ına Android Nougat 7 güncellemesi gelecek arkadaşlar, indiirp kurduktan ve bir süre kullandıktan sonra deneyimlerini bizimle yorumlar aracılığıyla paylaşırlarsa çok mutlu oluruz. 

827 kez okundu