Findeks Hizmetleri Nelerdir?

Findeks Hizmetleri Nelerdir?

 

Findeks hizmetleri sadece kredi notunu belirlemek ve bu doğrultuda kişilere kredi sağlanıp sağlanamayacağını belirlemek için yapılan bir sistem değildir. Aslında kişilere daha detaylı bir danışmanlık hizmeti vermek için hizmet vermektedir. Bu sistem kredi kayıt bürosu ile dokuz bankanın ortak bir çalışması olarak ortaya çıkmıştır. Kişilerin daha önce çekmiş oldukları kredilerini ödeme koşulları, kredi kartı kullanımı ve borç ödeme durumları, karşılıksız çek ve batik krediler göz önüne alınarak bunların toplamında bir puan belirlenmesi ile yürütülmektedir. Belirlenen bu puan kişi ya da kurumların Findeks kredi notudur. 1 ile 1900 arasında bir puanlama sistemidir. Bu durumda puanı yüksek olanlar için büyük avantajlar sağlamaktadır. Tam tersi olarak puanı düşük olanlarda bankacılık işlemlerinde sorunlarla karşılaşmaktadırlar. Bankalar tarafından oluşturulan risk raporu Findeks notu olarak bilinir. Verilen kredilerin ödenmesi açısından fikir vermektedir. Bu fikir sayesinde kişi ya da kurumlara verilecek olan kredilerin vade ve ne miktarda olacağı kararlaştırılmaktadır.

Bu sistem sayesinde kişi ve kurumlar kredi notunu öğrenebilmektedir. Böylece banka kredilerine başvurmadan önce bilgi sahibi olarak daha doğru tercihlerde bulunabilirler. Danışmanlık hizmetleri Findeks notunun belirli bir seviye de tutulması ve düşmemesi için çalışmaktadır. Belirli ücretler karşılığında internet üzerinden bu hizmetlerden yararlanabilirsiniz. Böylece sizlerde Findeks kredi notunuzu öğrenmiş olursunuz. Findeks uyarı hizmeti de sağlamaktadır. Bu durumda Findeks notunuzun belli bir seviyeye gelmesi durumunda uyarı alacaksınız. Bu sistemde sunulan bir diğer hizmette takipçi sistemidir. Bu hizmetler kredi kartınız ile yapılan internet alışverişlerin bilginiz olmadığı durumlarda bilgilendirileceksiniz. Bu açıklamalardan da anlaşılacağı gibi Findeks sadece kredi notunuzu belirleyen bir sistem olarak hizmet vermemektedir. Bunun yanında farklı hizmetlerle müşterileri oldukça etkili bilgilendiren bir hizmet sistemidir.

Findeks hizmetleri sayesinde sizlerde hem kredi notunuzu öğrenebilir, notunuzun belli seviyeye gelmesi durumunda uyarılabilir ve kredi kartınızın sizin bilginiz dışında internet üzerinden alışverişlerde kullanılmasından haberdar olabilirsiniz. Bütün bu hizmetlerden yararlanmak için Findeks internet sayfasını ziyaret edebilir ve daha detaylı bilgi için iletişime geçebilirsiniz. Her hizmet sizin daha verimli sonuçlar almanız için yapılıyor.

90 kez okundu