Facebook, Whatsapp ve Instagram Kullanıcı Sayıları Açıklandı

Bugün ki makalemizde sizlerle birlikte sosyal medya kullanıcı sayıları ile alakalı olarak açıklanmış olan en güncel verileri inceleyecek ve fikir sahibi olacağız. Kısa bir zaman dilimi içerisinde sosyal medya sistemlerinin insanlar arasında fark yaratır hale gelmesi ve zamanımızın çok önemli bir kısmını alması, beraberinde ilgi çekici seçenekleri de getirdi ki bu seçenekler içerisinde en çok kullandığımız birkaç tanesi ciddi anlamda ön plana çıkıyor. Mark Zuckerberg, bu anlamda piyasayı domine etti. Facebook ile başladığı bu yolda zaman içerisinde sektörün diğer devlerini de satın alarak büyüme yoluna gitti. Instagram, Whatsapp ve Facebook an itibari ile tek bir çatı altında hizmet vermekte.

Güncel Kullanıcı Sarıları Resmen Açıklandı

Mark Zuckerberg, resmi Facebook hesabı üzerinden sahibi olduğu sistemlerin en güncel kullanıcı rakamlarını paylaşarak bu anlamda dünyanın en büyük sistemlerine sahip olduğunu herkese kanıtladı. Kullanıcı rakamları ile birlikte aslında dünya nüfusunun çok büyük bir çoğunluğuna ulaştıklarını da net bir şekilde söyleyebilme şansına sahibiz sanırım. Şimdi elimize geçen resmi rakamlara bakarak bu anlamda fikir sahibi olacak olursak;

  • Facebook: 1.7 Milyar Aktif Kullanıcı
  • Whatsapp: 1 Milyat Aktif Kullanıcı
  • Facebook Messenger: 1 Milyar Aktif Kullanıcı
  • Instagram: 500 Milyon Aktif Kullanıcı

rakamları ile birlikte aslında dünyanın en büyük ve en çok kullanılan sosyal medya sistemleri olarak da dikkatleri üzerine çekiyor diyebiliriz. Günümüzde Mark Zuckerbeg ismini tanımayan kalmadı ve nitekim zaman içerisinde sektörde kendisine rakip olan tüm sistemlere karşı savaş açan Zuckerberg, zaman içerisinde aldığı bu sistemler ile birlikte sektörünün yegane lideri olmayı başardı.

551 kez okundu