Facebook Şifremi Unuttum, Ne Yapmam Gerek?

Bugün sizlerle birlikte Facebook şifresi ile alakalı olarak seçenekleri inceleyeceğiz. Dünyanın en çok kullanılan ve en büyük online mecralarından birisi olan Facebook sisteminde tahmin edebileceğiniz üzere güvenlik önlemleri de hat safhada. Günümüzde insanlar, yoğunlukla kişisel verilerini bu sistem üzerine yüklediklerinden dolayı en az e-devlet hesabı kadar büyük önem arz eden seçeneklerden birisidir. Şifrenizi unuttuğunuz zaman yapmanız gerekenler hakkında bilgi sahibi değilseniz sizlere bu anlamda en geniş kapsamlı teorik bilgileri sunacak ve fikir sahibi olmanıza da yardım edeceğiz. Daha farklı sorularınız olması durumunda konularımızın altından bizlere yorum ileterek cevaplamamızı sağlayabilirsiniz.

Facebook1

Facebook Şifre Sıfırlama

Şifrenizi unutmanız durumuna karşı olarak üye olurken sistem sizden birçok farklı şekilde bilgi alıyor ve bu tip durumların önüne geçmek amacı ile çeşitli kolaylıklar sağlıyor da demek mümkün. Facebook şifremi unuttum dediğiniz zaman aslında bu sorunu çözebilmek için sizlere birçok farklı seçenek sunuluyor. Sırası ile bu işlemleri inceleyeceğiz.

  • Öncelikli olarak www.facebook.com adresine giriş yapın.
  • Yukarıda mail ve şifre bilginizi girdiğiniz kutunun altında yer alan "ŞİFRENİ Mİ UNUTTUN?" bağlantısına tıklayın.
  • Gelen ekranda mail adresinizi, hesap adınızı, telefonnumaranızı ya da diğer bilgileri yazarak hesabınızı tanıyın. (Eğer ki bunların hiçbirisini hatırlamıyorsanız "HESABIMI TANIMLAYAMIYORUM" sekmesine tıklayın)
  • Kutucuğa verdiğiniz bilgilerden herhangi biri sonunda karşınıza hesaplar listelenir. Kendi hesabınızı seçin.
  • Seçtikten sonra sağ kısımda profil resminiz, solda ise şifre yenileme yöntemleri belirecektir. Bu yöntemlerden istediğiniz birisini seçin.
  • İstediğiniz bir yöntem ile şifrenizi sıfırlayabilirsiniz.
  • Eğer ki şifre sıfırlama yöntemlerin hiçbirisi sizin ile alakalı değil ise "BUNLARA ARTIK ERİŞİMİN YOK MU?" sekmesine tıklayın.
  • Burada sizden istenen bilgileri doldurun. Sonrasında size hesabınızı geri almanız için yönergeler gönderilecektir.

Facebook hesap güvenliği ile alakalı olarak size her türlü seçeneği en iyi şekilde sunuyor. Hesap çalınma durumlarına karşı da bu tip önlemleri rahatlıkla kullanabilirsiniz. Öyle ki TC kimlik ile birlikte artık kendinizi kanıtlamanız durumunda hesaplarınızı geri alma şansına sahip oluyorsunuz.

807 kez okundu