En Etkili Siyah Nokta Temizleme Maskeleri

Siyah noktaları temizlemek için evde ekonomik ve pratik bir şekilde yapıp, hemen burun, çene gibi siyah nokta sorununun sık karşılaşıldığı noktalara uygulayabileceğiniz birbirinden kolay ve etkili doğal maske tariflerini sizlerle paylaşmak istiyoruz.

siyah nokta temizleme maskeleri

Siyah Noktaları Söküp Atan Doğal Maskeler

Siyah noktalardan kurtulmak ve cildinizdeki gözenekleri açmak için pahalı kimyasallar veya kozmetik ürünleri kullanmak zorunda değilsiniz. Evde bulunan malzemeleri kullanarak, oldukça pratik ve yüzde yüz doğal arındırıcı maskeler sayesinde, tertemiz ve sağlıklı bir cilde sahip olabilirsiniz.

  • Öncelikle cildinizi makyajdan arındırın,
  • cilt tipinize uygun bir ürünle güzelce temizleyin.
  • Sonrasında yüzde yüz doğal olan, siyah nokta maskelerinden istediğinizi uygulayın.

Siyah Nokta Temizlemede En Etkili Ürün Diş Macunu Kullanımı

 

Bilhassa burunun üstünde, çene bölgesinde ve şakaklarda oluşan siyah noktalarınızı temizlemek için kullanabileceğiniz en etkili ürünlerden bir tanesi diş macunu. Bu ürünü nasıl uygulayabileceğiniz ve sorununuzdan nasıl kurtulabileceğiniz ile ilgili daha detaylı bilgiye de siyah nokta temizleme adlı yazıdan ulaşabilirsiniz.

 

Limonlu tuz maskesi

 

Limon, asidik özelliği sayesinde anti bakteriyel etkiye sahiptir. Ayrıca ciltteki yağ tabakasının temizlenmesini ve siyah noktalardan kurtulmanızı sağlar. Limon maskesi için karbonatınız yoksa, normal sofra tuzu kullanarak da maskeyi hazırlayabilirsiniz.

Gerekli malzemeler: 1 kaşık karbonat veya sofra tuzu, yarım limon

Hazırlanışı: Bir kabın içerisine, yarım limonun suyunu sıkın. Daha sonra bir kaşık karbonatı ilave edin. Koyulaşana kadar iyice karıştırın. Karışımı yüzünüze ovalayarak sürün ve 20 dakika kadar bekleyin. Sonrasında bol su ile durulayın. Siyah noktalarınızın temizlendiğini ve cildinizin arındığını göreceksiniz.

 

Etkili güzellik sırrı kil maskesi

 

Kil gözeneklerin açılmasını sağlar ve içeriğindeki mineraller sayesinde cildinizi tazeler. Ayrıca mikrop öldürücü özelliği sayesinde, sivilcelerle savaşır.

Gerekli malzemeler: 1 kaşık kil, su

Hazırlanışı: Bir kabın içerisine koyduğunuz 1 kaşık kile, krem kıvamına gelinceye kadar su ekleyip karıştırın. Kil maskesini yüzünüze uygulayın ve tamamen kuruyuncaya kadar yüzünüzde bekletin. Sonrasında iyice durulayın.

 

Cilt dostu yoğurt maskesi

 

Yoğurt cildi nemlendirir ve besler. Mısır unu ile limon da, cildin kirlerden arınmasını ve gözeneklerin temizlenmesini sağlar.

Gerekli malzemeler: 1 kaşık mısır unu, 1 kaşık yoğurt, çeyrek limon

Hazırlanışı: 1 kaşık mısır ununu bir kaşık yoğurt ile karıştırın üzerine çeyrek limonun suyunu sıkın. Hazırladığınız karışımı yüzünüze uygulayıp 20 dakika bekleyin. Sürterek yüzünüzü durulayın.

 

Kurtarıcı etki yaratan yeşil çay

Yeşil çay cildimizi temizlemek ve canlandırmak için en etkili doğal yollardan biridir. Ciltteki kiri söküp atarken, içeriğinde bulundurduğu antioksidanlar sayesinde yüzünüzün çok daha taze görünmesini sağlar.

Gerekli malzemeler: 1 kaşık kuru yeşil çay, tuz, yarım limon

Hazırlanışı: Bir kaşık yeşil çayı havanda iyice ezin. Zerine yarım limonun suyunu ve az bir miktar tuzu ilave edip iyice karıştırın. Hazırladığınız karışımı yüzünüze uygulayın. 30 dakika bekledikten sonra yüzünüzü yıkayın.

 

Ballı limonlu maske

 

Balın da tıpkı limon gibi temizleyici bir etkisi vardır. Limon ve bal bir araya geldiğinde, siyah noktaları temizleyen oldukça etkili bir formül ortaya çıkar.

Gerekli malzemeler: 1 kaşık bal, yarım limon

Hazırlanışı: Yarım limonun suyunu sıktıktan sonra, üzerine bir kaşık bal ekleyerek karıştırın. Karışımı siyah nokta bulunan bölgeye iyice sürün ve yarım saat kadar bekleyin. Daha sonra yüzünüzü durulayın. Böylece yüzünüz hem siyah noktalardan arınacak hem de yumuşacık olacaktır.

 

Siyah Noktaları Daha Çıkmadan Önlemek İçin Kullanabileceğiniz Cilt Bakım Maskeleri:

  • Ihlamurlu ballı yüz maskesi
  • Kantaron yağı maskesi
  • Pelin otu maskesi
  • Yumurta akı maskesi

 

145 kez okundu