At Kestanesi Kremi Faydaları ve Kullananların Yorumları

 at kestanesi kremi kullanıcı yorumları

 AT KESTANESİ KREMİ ve FAYDALARINDAN söz edeceğimiz bu yazımızda, gerçek at kestanesi kremi kullanıcılarının yorumlarına da yer vererek, satın almak isteyen kişilere yardımcı olmayı amaçlıyoruz.

At kestanesi ile yapılan doğal bir krem olması ve at kestanesinin sayısız faydası sayesinde gün geçtikçe popülerleşen bu kreme birlikte göz atalım;

Son dönemde kanser hastalığının artmasıyla ve bunda dış etkilerin öneminin duyulmasıyla insanlarda içerik bilinci dediğimiz kavram gelişti yani insanlar artık bir ürün satın almadan önce içeriklerini okuyor ve kanserojen olduğu bilinen maddeler varsa almıyorlar ancak ambalajlı olarak satılan tüm ürünler kimyasal bu yüzden bazı insanlar kimyasalları tamamen hayatından çıkartmak adına sadece doğal cilt bakımına yöneliyorlar bunun için tercih edilen ürünlerden bir tanesi ise at kestanesi kremi.

AT KESTANESİ KREMİ NEDİR

At kestanesi kremi çeşitli cilt sorunları için kullanılan ve doğal olarak nitelendirdiğimiz bir balsamdır. Kan damarlarını harekete geçirerek kan akışını hızlandıran krem bu özelliği ile cildin kendini yenilemesine sebep oluyor böylece çeşitli cilt problemlerine çözüm oluyor.

AT KESTANESİ KREMİNİN İÇERİĞİ

At kestanesi kreminin doğal içerikli bir krem olduğunu söylemiştik ama kremin duyulması ile beraber bir sürü marka tarafından üretimine başlandı ve kremin içerisine çok fazla kimyasal karıştı bu yüzden her satılan at kestanesi kreminin doğal olduğunu söyleyemeyiz ancak at kestanesi kremini kendiniz yaparsanız yada aktarlardan ambalajsız olanları tercih edersenız daha doğal bir seçenek olacaktır.

AT KESTANESİ KREMİNİN FAYDALARI

At kestanesi kremi cildi yenileyici özelliğinden dolayı bir çok amaçla kullanılabilir;

 

 • GÖZENEK TEDAVİSİNDE KULLANILIR

 

Yüzde özellikle yanak bölgesinde oluşan çukurumsu görüntüye gözenek adı veriyoruz bazı insanların gözenekleri belirginken bazılarının değil. Gözenekleri belirgin olanlar bu durumdan çok şikayetçiler çünkü gözenek problemi hem görüntü olarak hoş değil hem de makyajın tutmasını engelliyor.

Siz de gözenek problemi yaşıyorsanız at kestanesi kremini düzenli olarak gözenekli bölgeye uygulayabilirsiniz hatta gözenek küçültücü baz olarak az bir miktar alarak makyaj öncesi kullanabilirsiniz.

 

 • SAÇ DÖKÜLMESİNİ ENGELLER

 

Saç dökülmesi vitamin eksikliği başta olmak üzere bir sürü sebepten kaynaklanabilecek bir problem ve oldukça da can sıkıcı. At kestanesi yağı yada kremini duşa girmeden önce saçlarınıza sürdükten sonra 1 saat bekletmeli ve duruladıktan sonra normal duş rutininize dönmelisiniz.

Bu sayede at kestanesi yağı kısa sürede saç dökülmenizi fark edilir biçimde azaltacaktır.

 

 • AÇIK YARALARIN TEDAVİSİNDE KULLANILIR

 

Normal şartlarda bu tip kremlerin açık yaralara uygulanması tavsiye edilmiyor ancak at kestanesi kremi yenileyici özelliği ile açık yaralara uygulanabiliyor ama siz yine de basit düşmelerle açılan yaralar yada ufak kesikler haricinde kullanmayınız.

 

 • GRİP DÖNEMLERİNDE KULLANILIR

 

Grip olmaya başladığınızda burun tıkanıklığı sorunu baş gösterir burun tıkanıklığı ile beraber de nefes almada zorlanma başlar bu çok rahatsız edici bir durumdur ve günlük yaşamınızı da etkiler.

Bu durumu engellemek yani burnunuzu açmak için at kestanesi kremini burun deliklerinizin etrafına sürebilirsiniz böylece nefes almanız biraz daha kolaylaşacaktır.

 

 • AĞRI VE İNCİNME TEDAVİSİ İÇİN KULLANILIR

 

Vücutta herhangi bir düşme yada darbe sonucu oluşan incinme morluk yada ağrılarım sızlamaması için çeşitli jeller satılır ancak bir defa için almak istemiyorsanız yada acil olarak bir şey lazımsa evde bulunan at kestanesi kremini ağrıyan yere sürerek sızısını alabilir morlukları azaltabilir şişlikleri indirebilirsiniz.

 

 • GÜNEŞ LEKELERİNE İYİ GELİR

 

Özellikle beyaz tenli insanlar için güneşe çıkmak büyük bir eziyete dönüşebiliyor. Çabuk yanmalarından ziyade güneş gören ciltleri çok hızlı reaksiyon verebiliyor kızarabiliyor sivilcelenebiliyor ama en kötüsü iz yapabiliyor durum böyle olunca insanlar bundan rahatsızlık duyup çözüm yolu aramaya başlıyorlar ve genelde kapatmayı seçiyorlar eğer siz de güneş lekelerinden şikayetçiyseniz  ve kapatmaktan daha iyi bir çözüm arıyorsanız at kestanesi kremini lekelerinizin üzerine uygulayabilirsiniz.

 

 • DAMARLI GÖRÜNÜMÜ GEÇİRİR

 

Bazı ciltlerde kılcal damarlar yüzeye yakın oldukları için deri üstünden belli oluyorlar buna biz damarlı görünüm diyoruz. Damarlı görünüme sahip bir cildiniz varsa ve bu durum sizi rahatsız ediyorsa her gece yatmadan önce cildinize at kestanesi kremi ile masaj yaparak zamanla bu görünümü azaltabilirsiniz.

 

 • EGZAMA TEDAVİSİNDE KULLANILIR

 

Egzama gibi cilt hastalıklarında eğer hastalık yoğunsa bir cildiyeciye gözükmenizi ve uygun bir tedavi almanızı öneriyoruz ancak eğer doktorunuz onaylıyorsa yada hastalığınız küçük çaplıysa at kestanesi kremi uygulayarak kızarıklığını azaltabilir ve zamanla geçmesini sağlayabilirsiniz.

 

 • DAMAR SERTLEŞMESİNİN TEDAVİSİNDE KULLANILIR

 

Bazı darbeler sonucunda özellikle bacakta damar sertleşmeleri meydana gelir bu canın acımasına sebep olur sizin de damarlarınızda sertlikler oluştuysa at kestanesi yağı ile masaj yaparak acıyı azaltabilirsiniz.

AT KESTANESİ KREMİ NASIL UYGULANIR

At kestanesi kremini uyguladığınız bölgeyi kaplayacak kadar aldıktan sonra bölgeye masaj yaparak yada direkt sürebilirsiniz.

Kremi günde 2 defa uygulamanız yeterli gelecektir daha fazla uygulamamanız cildin reaksiyon vermemesi açısından iyi olacaktır.

AT KESTANESİ KREMİ NASIL SOYULUR

At kestanesi kreminin bazı çeşitleri maske şeklindedir ve soyularak temizlenir eğer siz de soyulabilir at kestanesi jellerinden kullanıyorsanız soyarak cildinizi çizmemeye özen göstermelisiniz.

AT KESTANESİ KREMİ NERELERDE SATILIR

At kestanesi kremini büyük kozmetik marketlerde eczanelerde yada aktarlarda bulabilirsiniz ancak kozmetik mağazalarında yada ezcanelerde satılanlar yeterinde doğal değildir bu yüzden imkanınız varsa güvenilir bir aktardan almaya özen gösterebilirsiniz

AT KESTANESİ KREMİ FİYATI

At kestanesi kreminin fiyatı markasına yada gramajına göre farklılık gösterir ancak krem pahalı bir krem değildir piyasada yaklaşık olarak 20-30 tl arası bulabilirsiniz.

AT KESTANESİ KREMİ EVDE YAPILIR MI

At kestanesi kreminin en doğal ve en işe yarar halini elde etmenin yolu evde yapmaktır bu sebeple tabiî ki evde yapabilirsiniz hatta daha bile iyi olur. Hem içine koyduklarınız yönünden içiniz rahat olacaktır hem de çok daha ucuza mal olacaktır.

Tek eksi yönü içinde kimyasal olmadığı için hızlı bozulacaktır bunun önüne geçmek için azar azar yapabilirsiniz.

MALZEMELER

 • 50  ml At kestanesi yağı
 • 50 ml Lavanta yağı
 • 10gr balmumu

 

Balmumunu erittikten sonra at kestanesi yağını ve lavanta yağını ekleyip mixer içinde karıştırıyoruz. Tam anlamıyla homojen bir karışım elde ettikten sonra kremi bir kaba alabiliriz.

Buzdolabında saklamalısınız.

AT KESTANESİ KREMİ YÜZE SÜRÜLÜR MÜ

At kestanesi kremi cilt üzerinde kullanılan doğal bir kremdir. Yüz üzerindeki damarlı görünüm yada gözenekli görünüm için de kullanılır bu yüzden yüzünüzde kullanmanızın bir sakıncası yoktur.

AT KESTANESİ KREMİ TÜYLENME YAPAR MI

At kestanesi yağının tüylenme yaptığını söyleyen bazı kullanıcılar var bu yüzden dikkatlı kullanmakta fayda var.

AT KESTANESİ KREMİ SİVİLCELERE İYİ GELİR Mİ

Sivilce sorunu en çok karşılaşılan cilt sorunlarından biridir ve geçirmek için bir sürü tedavi yöntemi denenir siz de sivilce sorununuzun önüne geçmek için at kestanesi kremi kullanabilirsiniz.

Her gece yatmadan önce sivilceler üzerinde sürebilirsiniz.

AT KESTANESİ KREMİ YÜZ KIZARIKLIĞINA İYİ GELİR Mİ

At kestanesi kremi yapı olarak renk açıcı özellik göstermez bu yüzden genel olarak kızarık cildinize fayda sağlamayabilir ancak eğer at kestanesi kremini tahriş dolayısıyla oluşan bir kızarıklık için kullanırsanız işinize yarayabilir.

ÖNERDİĞİMİZ AT KESTANESİ KREMİ MARKALARI

At kestanesi kremini evde yapmak isteyenler için tarif vermiş ve bunun artılarından bahsetmiştik ancak siz evde uğraşmak istemiyorsanız vaktiniz yoksa yada içeriğe takılmıyorsanız size önerebileceğimiz at kestanesi kremi satan güvenilir ve başarılı markalar;

 • Farmasi
 • Huncalife

 

FERİDUN KUNAK’IN AT KESTANESİ İLE HEMEROİD TEDAVİSİ

Makatta yada dışkılamada kanama gibi belirtileri olan halk arasında basur olarak bilinen hemeroid hastalığı için DR. Feridun kunak’ın at kestanesi kullandığı bir tarifi var bu tarif hemeroid hastalığı olanlar tarafından başarılı bulunduğu için sizlerle de paylaşıyoruz.

MALZEMELER

 • 1 ÇAY BARDAĞI AT KESTANESİ TOZU
 • 1 TATLI KAŞIĞI KANTARON YAĞI
 • 1 ÇORBA KAŞIĞI OZON YAĞI
 • 1 ÇAY BARDAĞI KUŞBURNU TOZU

 

Bütün malzemeleri karıştırıp pişirdikten sonra hafif katılaşacak , doğru kıvamı elde ettiğinizde ocaktan alarak hemeroid olan bölgeye uygulayabilirsiniz.

Soğumasını değil ama yakmayacak kıvama gelmesini bekleyin.

 

AT KESTANESİ KREMİ İLE VARİS TEDAVİSİ YAPILIR MI

At kestanesi kremi kan dolaşımını hızlandırdığı için varis tedavisinde çok önemli bir elementtir. Varis tedavisi için genelde çorap kullanılır ancak at kestanesi kremi çok daha faydalıdır eğer sizin de varis sorunlarınız varsa her gün sabah ve akşam olmak üzere varisli bölgeye masaj yaparak uygulayabilirsiniz. Düzenli kullanımda varis probleminiz oldukça azalacaktır.

 

AT KESTANESİ KREMİ KULLANANLARIN GÖRÜŞLERİ

 • Gözeneklerim için kullandım at kestanesi kremini yüzüme makyaj bile yakısmıyordu ama sımdı azaldı.

M.C.

 

 • Kızkardesim almıstı at kestanesı kremını en basta kullanmadım ne oldugu bellı degıl dıye ama sonra grıp oldugumda kardesım verdı ıyı kı surmusum burnumu hemen açtı sonra cıldımde de kullandım henuz cok bır fark yaratmadı ama olsun denemeye devam

S.G.

 

 • Yüzümde olan bütün damarlar belli oluyor bundan nefret ediyordum internette nasıl gecirecegime bakarken karsıma cıktı 1 hafta sonra gıttım aldım 3 aydır kullanıyorum neredeyse yok oldu ama 1 hafta memlekete gıttıgım ıcın bırakmak zorunda kalmıstım o sırada eskı halıne dondu ıse yarıyor ama kalıcı bır cözum degıl.

D.T.

 

 • Annem farması temsılcılerınden bırınden almıs en basta gereksız geldı ama sonra kaslarıma surdum bır blogtan okumustum bosluk olan yerlerı doldu saçlarımda da deneyecegım at kestanesı kremını.

M.Ç.

 

 • Çok begendım ıyı kı at kestanesı kremı varç

L.T.

 

 • Indırımde denemek ıcın almıstım ne amacla kullansam karar veremedım uzun sure sonra ınternetten arastırınca sıvılcelere ıyı geldıgını ogrendım. Her gun sıvılcelerıme suruyorum yanaklarımdakıler gectı ama cenemdekıler duruyor.

A.B.

 

 • Arkadasım deneyıp memnun kaldıgı ıcın ben de aldım saclarıma surdum saclarım cok dokuluyordu at kestanesı kremı sayesınde azaldı.

H.A.

 

 • Çocuklugumdan berı ellerımde egzamalar vardı at kestanesı yagı ıle her aksam ovuyorum azaldılar ama tamamen gecmedıler

I.T.

 

Shares 0

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kremler Merhemler ve Losyonlar © 2018 Frontier Theme