Android Nougat 7 Özellikleri

Android Nougat güncellemesi

Android 7.0 Nougat Özellikleri

Android Nougat 7. Güncellemesi Nedir?

Android 7 Nougat güncellemesi, Android işletim sisteminin yayınladığı yani Google'a ait en yeni özelliklere sahip son model Android işletim sistemidir. 

Android Nougat güncellemesi, Android işletim sistemi kullanan tüm telefonlara maalesef henüz gelmemiştir ve kademeleri olarak, çeşitli firmalar, cep telefonu markaları, modelleri için güncellemenin başladığını ilan etmektedirler.

Güncelleme belirttiğimiz gibi, kademeli olarak çeşitli cihazlara gelmekte ve her ülkede aynı anda olmamaktadır. Örneğin ABD'de güncelleme almaya başlayan bir Samsung Note cihazının Nougat güncellemesi henüz Türkiye'de başlamamış olabilir.

Bir diğer postumuzda size Android Nougat 7 güncellemesi alacak ve almış olan cihazlardan bahsettik ancak eğer telefonunuz ya da Androidli akıllı cihazınız güncellemeyi aldıysa dahi, Nougat ı indirmeden önce mutlaka, güncellemenin özellikleri, avantajları ve dezavantajları hakkında bilgi edinip öyle karar verin. Unutmayın ki Android versiyonunuzu update ettiğinizde, telefonunuzda çok köklü değişikler olabilir ve geri döndürmekte zorlanabilirsiniz.

Nougat 7.0 güncellemesinin Özellikleri Nelerdir?

Çoklu pencere en önemli özelliği. Çoklu pencere derken, aynı anda iki uygulamayı yan yana çalıştırabilmekten bahsediyoruz. Yoksa çoklu pencere özelliği zaten Android in tüm sürümlerinde mevcut ancak Nougat la birlikte, çalışmalarınızı penceler arasında geçiş yapmak durumunda kalmadan, yan yana açarak kolayca sürdürebileceksiniz.

Yeni bildirim merkezi, akıllı bildirimler sayesinde, yeni bildirimleri Nougat güncellemesinden sonra, istediğiniz ikonu da ekleyebilerek daha kolay bir arayüzle alabileceksiniz. Ayrıca akıllı bildirim ayarları sayesinde, öncelik verdiğiniz bildirimleri daha öncelikli olarak alabileceğiniz gibi, diğer bildirimlere ikincil önem atayabilecek ya da tamamen kapatabileceksiniz.

Ayarlar menüsü de Android 7.0 de yenilenen ve güncelleme sayesinde geliştirilen menülerden bir tanesi, daha az tıkla daha fazla fonksiyonel ayara erişebileceksiniz.Bildirimlerdeki ikonlara uzunca bastığınız zaman ilgili ayarlara da direkt olarak ulaşabilecek olmanız artılarından.

Gece modunu aktive edebileceğiniz Nougat'ın, gündüz kullanımında da batarya ömrü ile ilgili avantaj sağlayacağı iddia edilenler arasında lakin Nogat güncellemesini indirmiş ve hali hazırda kullanan kişilerin arasında, 3500 hatta 4500 mah batarya gücüne sahip akıllı telefonları ya da tabletleti olan kişilerin dahi, Nougat indirdikten sonra, iddia edilenin aksine, şarjlarının çok kısa süre içerisinde tükendiği bildirilenler arasında lakin Google kesin olarak iddia ediyor ki, Nougat 7 ile birlikte, batarya dayanma gücü çok daha yüksek seviyeye çıkacak zira arka planda çalışan uygulamalar artık eski Android sürümlerinde olduğu kadar şarj yemeyecek.

 

Samsung Touchwiz arayüzünde gördüğümüz bilgisayara yaklaşan özellikleri Android Nougat 7.0.0 ve 7.1.1 güncellemelerinin ardından, güncellemeyi alan tüm telefonlarda görmemiz mümkün olacak gibi gözüküyor.

Okuyucularımız bu yazıya, Android Nougat, Android 7.0 Nougat güncellemesi, Android Nougat güncellemesi gibi arama sorguları sayesinde ulaştılar.

 

 

1247 kez okundu
Android Nougat 7 Özellikleri Hakkında Yorumlar

Yorum Yaz

  1. […] and flagships but that is not the case with lesser priced phones. Will the fate be the same with the Android Nougat update as […]

  2. […] If you an Android fan and you feel that your company is equally generous in dishing out one after another delicious (sounding) updates and you are happy withal of them so far, there is a reason to be all the more. This year the annual major 2016 2017 Google Update is called the Android nougat and some of the versions, for instance, the 7.1.1 and 7.1.2 are currently in beta testing while some have been introduced on the recently launched models. Android Nougat Features here http://www.cepinfo.net/android-nougat-7-ozellikleri/ […]

  3. […] verildi. Uzun zamandır kullanıcıları tarafından sabırsızlıkla beklenen Galaxy J7 Prime Nougat güncellemesinin 2017 yılının ekim ayı ortalarında kesin olarak J7 lere geleceği iddia […]