AMD Yeni İşlemcisi Ryzen’i Tanıttı

Bugün ki makalemizde sizlerle birlikte AMD Ryzen işlemci incelemesi yapacak ve markanın bu piyasa içerisinde çok daha hızlı bir şekilde ön plana çıkmak adına attığı adımları inceleyeceğiz. Dünya genelinde bilgisayar donanım üreticileri arasında kısa bir zaman dilimi içerisinde kendisini ön plana çıkarak ve fark yaratmayı başaran AMD, zaman içerisinde farklı teknolojiler üzerinde de durarak beklentileri tam anlamı ile karşılayabilmek için harekete geçti diyebiliriz. Ekran kartı konusunda kısa süre içerisinde sektörde fark yaratan marka, ZEN mimarisine sahip yeni bir işlemci üzerinde uzun zamandır çalışmaktaydı ve nitekim bu anlamda yeni nesil bir teknoloji geliştirerek tanıtımını yapma fırsatına eriştiler.

2d9ef03339b8636dc908fbaecc1fc581482efe1a

AMD Ryzen İşlemci Teknk Özellikleri

Teknik özellikleri bakımından Intel işlemciler ile yarışacak kadar üzerine düşülen bir işlemci teknolojisi olduğundan dolayı ek olarak piyasa içerisinde fazlası ile ön plana çıkan bir teknoloji oldu demek de sanıyorum ki yanlış olmaz. Türkiye genelinde özellikle işlemci teknolojilerine karşı ilgi arttı ve zaman içerisinde AMD markası da en az INTEL sistemleri kadar yaygın bir hale gelerek bu anlamda rüştünü ispat etti. Tanıtım sonrasında işlemcinin teknik özellikleri aşağıdaki gibi ön plana çıktı;

  1. 3.4 GHz Temel Saat Hızı
  2. AM4 Soket Teknolojisi
  3. 8 Çekirdekli İşlemci Mimarisi
  4. 4 MB + 16 MB L2+L3 Cache Sistemi
  5. 95W TPD

özellikleri ile döneminin en ciddi anlamda fark yaratan donanım sistemlerinden birisi olarak da dikkatleri üzerine çekmeyi başardı demek yanlış olmaz. Kısa süre içerisinde fark yaratan bu teknoloji, satışa çıktığı an itibari ile ciddi şekilde yaygınlaşacak gibi görünüyor.

AMD Ryzen İşlemci Tanıtım Videosu

AMD markasının sektöründe her geçen gün büyüyen bir değer haline gelmesi ile birlikte yeni donanım sistemleri konusundaki çalışmaları da merak ile takip ediliyor. Hal böyle olunca beklentilerin de ne denli yüksek olduğunu az çok tahmin edebilirsiniz. Bu anlamda resmi tanıtım videosunu siz değerli okuyucularımız ile paylaşmak istedik. Gerçekten mükemmel bir işlemci modeli yakında bizlerle birlikte olacak.

343 kez okundu